Anadolu’nun Venedik’i Eskişehir

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin şişman bandaj gören Porsuk Çayı’ndaki gondol turları yerli ve yabancı turistlerin gözdesi oldu.

Eskişehir’i 12 kilometre süresince baştanbaşa bölen Porsuk Çayı üzerinde gezen bot ve gondolları ile İç Anadolu’nun Venedik’i namına mezkûr Eskişehir, turizm sezonunda “Site turizminin” gözdesi haline gelerek yerel ve yabancı turistlerin akınına uğramaya bitmeme ediyor.

Bozkırın ortasında gondolları ile İtalya’nın ünlü Venedik şehrini hatırlatan Eskişehir’bile, gondollar   Mayıs  ile Ağustos ayları beyninde kestirmece 47 bin konuk ağırladı. Sunma aşkın dört kişinin binebildiği ve hafta arası  10.00 ile 19.00, hafta sonu ise 10.00 ile 20.00 saatleri ortada bakım veren gondollarda kalan ilişki nedeniyle suret ve yol sayısı da artırıldı.

Eskişehir’in şehir turizmi hedefine özen çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmayan Büyükerşen ise, ” Türkiye’nin dört bir yanından başta kalkışmak için yerli ve yabancı turistleri şehrimizde görmekten haddinden fazla mutluyuz. Porsuk Çayı’nın eski halinden bugünkü haline gelişini Eskişehirliler haddinden fazla ongun bilirler. Daha Çok Pörsümüş Çayı on binlerce mihman ağırlıyor. Projelerimizle şişman değişim kıpırdak Eskişehir, turistik merkezlerimizle hem mikro zarfında hem sıkı dışında artık tanınan, yeğleme edilen ve görülmesi müstelzim ayrımsız vadi adına gösteriliyor. Pörsümüş Çayı’ndaki gondol ve bot seferlerine olan deste da her an artıyor. Esasta şöyle girmek lazım; Eskişehir güzellikleri ile herkese peyda davette bulunuyor. Ego da daha önce yaptığım çağrımı yineliyor, herkesi Eskişehir’i görmeye nida ediyorum. Parklarımız, müzelerimiz, bot ve gondollarımızla sizleri Eskişehir’e bekliyoruz” diyerek konuştu.

Share: