Tekerlekli Sandalye Basketbol 1. Ligi: Muş BESK: 56 – Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

– Tekerlekli Sandalye Basket 1. Ligi: Muş BESK: 56 – Kızıltepe Engelliler Birliği SK: 64

MUŞ – Tekerlekli Koltuk Basket 1. Ligi’nde uğraş fail Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü (BESK), evinde karşılaştığı Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü’ne 56-64’lük skorla mağlup oldu.

Muş Bedensel Engelliler Spor Kulübü ile Kızıltepe Engelliler Birliği Spor Kulübü Muş’ta karşı karşıya geldi. Fırtınalı sabık karşılaşmayı Muş Temsilcisi 56-64’lük skorla kaybetti. Maç sonu açıklamalarda kâin Muş BESK Pakt Başkanı Bedri Korkmaz, 22 yıldır basketbolla ilgilendiğini ve spor yardımıyla evinden çıkmayan, toplumla alakası sıfır, dışarı çıktığında hor görüleceğini düşünen mânialı bireyleri hem topluma hem da spora kazandırdıklarını söyledi. Müsabakalara iklim protokolünün katkılarıyla elan bereketli hazırlandıklarını kaydeden Korkmaz, “Başta gönüllü başkanımız ve İl Inanma Müdürümüz Açık Deniz Kaloğlu’nun, Sayın Valimiz Doç. Dr. İlker Gündüzöz’ün, Belediye Başkanımız Feyat Asya’nın ve ilimizdeki aksiyon adamlarının fahri kendisine destekleriyle ayakta durmaya çalışıyoruz. Türkiye Tekerlekli Koltuk Basketbol 1. Lig’inde uğraş etmekteyiz. Bu mücadelemizde bu hafta Mardin Kızıltepe Engelliler Birliği ile karşılaştık. Iyicene tıpkı maç oldu. Rakibimize fena hâlde maç için teşekkürname ederiz” dedi.

Müsabakayı, Muş Valisi Doç. Dr. İlker Gündüzöz, İl Inanma Müdürü Açık Deniz Kaloğlu, 1984 Muşspor Pakt Başkanı Nevzat Kaya ve vatandaşlar tribünlerden strateji etti.

Share: