Şırnak’tan sarsıntı bölgesine ağızotu desteği

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen bölgedeki yetiştiricilere, Şırnak, kaymakamlık ve köylerinden efsanevi yemi gönderildi.

Şırnak Valiliği koordinasyonunda zelzele bölgelerine destek ve yardımlar sürüyor. Şırnaklı çiftçiler, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen köylerdeki iri ve küçükbaş hayvanlara yemleme desteği uydurmak üzere başlatılan müzaheret kampanyasına iri rabıta gösteriyor. Tarım ve Orman Bakanlığının desteğiyle valilik öncülüğünde yer ve ilçe tarım ve orman müdürlükleri koordinesinde, deprem bölgelerindeki üreticilere yakışmak üzere başlatılan çalışmalara Şırnak’taki üreticiler destek verdi.

Çiftçilerin bağışladığı yemler, zelzele bölgesine gönderildi. Bağışlar yemleme, saman, arpa, kedi ve köpek yemlerinden oluşan bütün 42 ton ağızotu afet bölgesine gönderme edildi. Şırnak Tarım ve Orman Müdürü Selman Demirel, “11 milyona andıran alelade ve büyükbaş bulunmakta. Bu hayvanların yem ihtiyacından kıran Tarım ve Orman Bakanlığımız emri ile Şırnak Valiliği ve Ekincilik Orman İl Müdürlüğümüzün personelleri köylerimizin muhtarları ile tek bir tane dolaşarak besicilerimize ulaşarak bu kampanyaya bindi olmaları için çağrıda bulunduk” dedi. – ŞIRNAK

Share: