Uzmanından saf taş uyarısı

Uzmanından saf taş uyarısı

GAZİANTEP – Gaziantep’te doğal taş uzmanları, esenlik açısından faydaları bilinen tabii taşların sahtelerine alın vatandaşların dikkatli olmalarını istedi.

Gaziantep’te 40 yıldır natürel taşlarla ilgilenen ve 12 yıldır ticaretini eden Şemsettin Uzunkaya, “kaynak, bezginlik, ruhsal gerilim, bunalım” kabilinden rahatsızlıklara karşı insanların şifalı oldukları bildik tabii taşlara bağlam gösterdiğini belirterek, vatandaşları piyasada henüz ucuza kâin cali taşlara karşı uyardı. Öncelikle seçme yerden natürel taş alınmasını istemeyen Uzunkaya, ucuza satılan doğal taşlardan üstelik uzak durulmasını istedi. Bu işin uzmanlarını araştırılması gerektiğini kaydeden Uzunkaya, “Kadim uygarlıklardan günümüze insanlar, felah niyetiyle saf olan taşlardan faydalanıyor. Günümüzde üstelik bu gerekseme bitmeme ediyor, ancak şuursuz aynı tüketim var. Bu taşların sahteleri var. Bu nedenle değme yerden katıksız taş alınmamalıdır” dedi.

Psikolojik hastalıklarda tabii taşlara yoğun deste

Uzunkaya, sahte taşların afiyet açısından zararı olmaması nedeniyle insanların acilen dolandırılabildiğini vurgulayarak, hele ruh bilimsel rahatsızlar nedeniyle katıksız taşlara yoğun bağlam olduğunu rapor etti. İlgiyi vesile bilen simsarların yapmacıklı taşlarla insanları kandırmaktan kaçınmadığını anlatan Uzunkaya, “Maatteessüf Türkiye’da düzme taşların önüne geçemiyoruz. Özelikle tüketiciler seçkin gördüğü yerden taş almamalıdır. Herhangi Bir söylenene inanmamalı ve berbat taşlardan uzak durmalıdır. hevesli yerlerden taş almaları. Tezgahına bilinmedik taş koyanlardan ırak dursunlar. Bu işi profesyonelce eden, bu işte uzmanlaşmış kişileri bulmalıdırlar. Gittiği hareket yerlerini de dikkatle incelesinler” diyerek konuştu.

Taşların balaban bölümün dar dışından getirdiklerini ve elden Gaziantep’te değil Türkiye’nin gelişigüzel yerinde doğal taş ticari yaptıklarını da anlatan Uzunkaya, rahatsızlıkları bulunanların muhakkak esenlik kuruluşlarına müracaat etmeleri gerektiğini kaydetti. doktorların koyduğu kişileştirme doğrultusunda muteber tıbbi yönteme bindi namına tabii taşların kullanımının elan akıllıca olacağını rapor eden Uzunkaya, “saf taşlar asla tıbbın alternatifi değildir. Başta ruhsal rahatsızlığı olanlar ilk sağlık kuruluşlarına müracat etmelidir. Lüzumlu tıbbı yöntemlerle muteber otama sürecine bindi ve sonraki süreçler üzere bu taşları kullanmalarını referans ederiz” diye konuştu.

Bir doğal taşın olmamış, kolye, bilekli, tespih kabil mecmu 8 değişik halini sattıklarını üstelik belirten Uzunkaya, taş fiyatlarının ise çeşni ve fiyatlarına göre 30TL ve 800 TL beyninde değiştiğini bile kaydetti.

Share: