Serencam An | Doğal Gaz kaynaklı patlamada 4 emanet yaralandı – Binadaki hasar (3)

Karabük’te 4 kıvrım binada doğal gazdan kaynaklanan patlama sonucu 1’i yavru 4 yaşama yaralandı.

Yeşil Mahalle Özgür Sokağı’ndaki Galip Durdu’nun yaşadığı 4 bükülmüş binanın 3. katındaki dairede, gaz kaynaklı olduğu öğrenilen patlama meydana geldi. İhbar konusunda bölgeye itfaiye, polis güçleri, esenlik, AFAD ve gaz şirketi ekipleri atıf edildi.

Patlamada Galip Durdu ile taraf dairedeki Murat, Emine ve Erva Dinçel (10) yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Karabük Eğitim ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırıldı.

Binada büyük çaplı hasar meydana geldi. Patlamanın şiddetiyle etraftaki binalarda ve araçlarda dahi hasar oluştu.

Olay hesabına gelerek incelemelerde mevcut Ilbay Fuat Gürel, “Önceki olsun. Tanrı beterinden korusun. Hakeza tıpkı patlama çokça daha yoğun olaylara sebebiyet verebilirdi. Şükürler olsun ki şu anda hemen 4 vatandaşımızda belli belirsiz yarayla atlatmış durumdayız.” dedi.

Yaralılardan Amaç Dinçel dahi şeb patlama sesiyle uyandıklarını anlattı.

Kızının molozların ortamında kaldığını tabir fail Dinçel, “Patlayan dairenin taraf tarafında oturuyorum. Seçme yan dumandı. Ilk kızımı kurtardım. Kızımı enkazın altından çıkardım. Eşim ve ben patlamayı ufak sıyrıklarla atlattık. Kızımın ayağında ve yüzünde yaralanma var.” diye konuştu.

Öte yandan AFAD ekipleri, bölgede hasar tespit çalışmalarına başladı. İl Güven Müdürlüğü olay yeri tetkik ekipleri de binada inceleme gerçekleştirdi.

Yaralılardan Murat, Emine ve Erva Dinçel (10) tedavilerinin peşi sıra taburcu edildi, patlamanın olduğu dairede dinç Galip Durdu ise Kocaeli’deki hastaneye atıf edildi.

Share: