Köy Konağı depremzedeler üzere ücretsiz izzetüikram merkezine dönüştürüldü

Karye Konağı depremzedeler üzere ücretsiz ağırlama merkezine dönüştürüldü

Günlük 20 bine andıran kişiye ücretsiz eşya-içecek ikramında bulunuyorlar

ANTALYA Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde karye konağı depremzedeler üzere ücretsiz ikram merkezine dönüştürüldü. Han, hareket bölgesinden mevrut vatandaşların ihtiyaçları için 7/24 bakım veriyor.

Gazipaşa’da Mersin Ağacı- Antalya D-400 Karayolu üstünde mevcut Cenup Mahallesi Karye Konağı afetzedeler için ‘ücretsiz ikram merkezi’ne çevrildi. Karye Konağında aşevi kurularak hareket bölgesinden Antalya’ya mevrut depremzedelere günün gelişigüzel saatinde ücretsiz eşya ve içecek ikramı hizmeti veriyor. Karye halkı ve civar mahallelerin gönüllüleri eliyle pişirilen yemekler günce 20 bin kişiye izaz ediliyor.

Günlük 20 bine yakın kişiye ücretsiz yiyecek-içecek

Konakta hizmet veren Cenup Muhtar Yahya Küçükballı bahis ile ilişkin yaptığı açıklamada günce 20 bine mail kişiye ücretsiz kayıt-içecek ikramında bulunduklarını söyledi. Küçükballı hizmetin günün temas saatinde bitmeme ettiğini belirterek “Yer Sarsıntısı sonrası nazik benzeri barhana yüküyle cebin karşıyayız. Antalya Mersin D-400 karayolu üzerinde kâin Güney Köy Mahalle Konağı’mızda mahallelerimizle beraber yoldan geçen depremzedelerimiz için burayı benzeri lokanta ve ihtiyaçları karşılama noktasında tıpkısı vahit oluşturduk. Gücük kesiksiz de olsa depremzedelerimizin dirimsel önem taşıyan ihtiyaçlarını burada karşılıyoruz. Burada ön mahallelerden büyük bir gönüllülerden kadro oluştu. Zelzele olduğu günden bu yana 7 çevrim 24 saat hem mahallelerimiz hem gönüllülerimiz ve parçalanmamış kurumlarımız çalışarak bize destek veriyorlar. Şu anda günlük 15-20 bin kişiyi ağırlıyoruz bu noktada. Burada depremzedelerin serbest olmadıklarını onlara hissettirmeye çalışıyoruz. Biz Antalya’nın girişinde depremzedelerimizi bu yolculuk bitmeme edinceye kadar ağırlamaya devam edeceğiz. Oran kavim ele ele. Biz bu iyon altından kalkacağız. Biz hem devletimize hem milletimize güveniyoruz. İnanılmaz benzeri bindi var. İnsanlar banko çaresiz ve çaresiz değil.1915 ‘te Çanakkale ruhunu aynı şekilde bizde burada görerek yaşadık” diye niteleyerek konuştu.

Share: