SELIM Parti’li Ötede: “Türkiye, eskimemiş ekonomi modeliyle meyvelerini almaya devam ediyor”

SELIM Parti Mersin milletvekili Yüksek Cumhur Ötede, işsizlik oranının 2018’den sonraları ilk defa bir tane haneli rakamlara indiğini belirterek, bunun birlikte üretim, istihdam ve ihracat bütün bütün büyüme ekonomisi yardımıyla sağlandığını söyledi.

Ötede, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, eskimemiş iktisat modeliyle envestisman, üretim, istihdam ve dış satım tamamen tahaccüm stratejisini benimseyen Türkiye’nin, meyvelerini almaya bitmeme ettiğini söyledi.

TÜİK vasıtasıyla hareket gücü verilerinin açıklandığını anımsatan Çılgın, başıboşluk oranının 2018’den bu yana ilk defa yegâne haneli seviyelere indiğini kaydetti.

Temmuz ayında yüzde 10,1 düzeyinde olan avarelik oranının, ağustos ayında yüzdelik 9,6’ya gerilediğini belirten Ötede, “Familya 2018’den bu yana işsizlikte ilk kez bir tane haneli seviyeler görülmüş oldu. İşsiz sayısı, ağustos ayında bir eski taban bakarak 100 bin yaşama azalarak 3 milyon 312 bin emanet oldu.” diyerek konuştu.

Öte yandan YANLIŞSIZ Öğür Kocaeli milletvekilleri Cemil Yaman ve Sami Şarap dahi matbuat toplantısı düzenleyerek, Gebze’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutladı.

Zeki, “Halas Savaşı mücadelesinde, Anadolu’yu bize yurt kendisine bırakan şehitlerimize Allah’tan yağmur diliyorum.” dedi.

Share: