Samsun Site Hastanesi yükseliyor

Samsun Kent Hastanesi yükseliyor

Yüzde 55’i tamamlanan Samsun Kent Hastanesi alarga görüntülendi

SAMSUN – Sağlık Bakanlığı’nın katışıksız kaynakları ile yapılan 900 yatak kapasiteli Samsun Kent Hastanesi hemencek yükseliyor.

Karadeniz Bölgesi’nin yeryüzü iri afiyet yatırımlarından biri olan, Yap-İşlet-Devret modeli kullanılmayan, Samsun’un Canik ilçesine nesir edilen Samsun Site Hastanesi inşaatında fiziksel gerçekleşme yüzdelik 55 oranına ulaşıldı. 2020 yılında başlanan 1 milyar 69 milyon TL envestisman bedelci ve 900 yataklı Samsun Kent Hastanesi inşaatı bir anda bitmeme ediyor.

Yapımı bittiğinde bir esenlik üstü haline gelecek hastane umumi tedavi üniteleri dışında onkoloji hastanesi, son teknoloji tetebbu cihazlarıyla donatılmış tıpkısı çekirdeksel tıp merkezi, his soy cerrahi ve döş merkezi, genetik hastalıkların otama sürecinin yönetileceği genetik emraz merkezi, tenasül havari tedavi merkezi, örgen ve doku nakli merkezi, inme merkezi, üzüntülü merkezi, 40 ameliyathane ve 1 melez ameliyathaneyi bünyesinde bulunduracak.

234 bin 371 metrekare arsa alanı ve 68 bin 990 metrekare celse alanı olan hastanenin 2023 yılı içerisinde bitirilmesi hedefleniyor.Share: