Rize’de onkoloji merkezinde sâdır coşkunluk söndürüldü

Rize’de Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tababet Fakültesi Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesine vabeste Doğuşçay Hacere Karakan Onkoloji Merkezi’nde sâdır yangının kısa sürede söndürüldüğü bildirildi.

Rize Afiyet Müdürlüğünden yapılan mukayyet açıklamada, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırı Hastanesine ilişkin adına bakım veren onkoloji binasının bodrum katında mevcut kilolu kaynaklarının birinde elektrikten kaynaklı hararet çıktığı belirtildi..

Yangın zımnında eriyen plastik aksamının tehlikeli dumana amil olduğunu vurgulanan açıklamada, “Çok acul bir şekilde müstelzim umum sayrı ve personelimizin bina genelinden ivedi tahliyesi gerçekleştirilmiş ve yine esrar tahliyesi için lüzumlu umum icraat ivedilikle yapılmıştır. İtfaiyemizin bunaltıcı bindi verdiği süreçte güdük müddet içerisinde binamız tam birimleriyle bu arada çok büyük oranda kullanıma baştan hazır arkaç getirilmiştir. Olayda tek yaralı veya can kaybımız bahis konusu değildir. Ayrıca binamızda hizmeti aksatacak alçak bire bir fiziksel hasar yoktur.” ifadelerine düzlük verildi.

Öte yandan, hazırlık üzere boşaltma edilen yatan hastaların baştan odalarına yerleştirildiği, düzentileme saati ile alay malay 35 randevulu tedavi hastasına ve ayaktan poliklinik hizmetlerine başlandığı kaydedildi.

Share: