Osmaniye’de sokak köpekleri küçükbaş hayvan çiftliğine saldırdı

Osmaniye’nin Düziçi ilçesinde çıkmaz köpekleri küçükbaş efsanevi yetiştiriciliği yapılan çiftliğe saldırdı. Akşam saatlerinde meydana gelen olayda kom sahibi Süleyman Genç’nin iddiasına bakarak köpekler 11 koyunu temizlik etti 5 koyunu de yaraladı.

Olay, Düziçi ilçesi İrfanlı Mahallesi’nde faaliyet gösteren küçükbaş efsanevi çiftliğinde meydana geldi. İddiaya bakarak, çiftliğinde küçükbaş efsanevi yetiştiriciliği yapan Süleyman Genç, hayvanlarının akşam ezanı akarsu ve çelgi verdikten sonraları evine gitti. Gece saatlerinde mevrut gürültü ve köpek seslerine uyunan çiftlik bakıcısı derinti halinde gelen sokak köpeklerinin hayvanlara saldırdığını gördü. Selen vermesi üzerine çiftliğe gelen Toy, gördüğü dekor karşısında yadırgatıcı oldu. Güruh halinde çitliğe saldıran çıkmaz köpeklerinin 11 koyunu katil ettiğin 5 koyunu bile yaraladığını gören çiftlik sahibi Süleyman Jön, katil olan koyunları toprağa gömerken, çorlu 5 koyununun ise tedavisini yaptırdı.

Olayı anlatan kom sahibi Süleyman Kıray, “Akşam hayvanları suladık yemledik. Sabahleyin geldiğimde köpekler 11 tanesini yemiş 5 tanesini dahi yaralamış. Nereye gitsek burada çıkmaz köpeği, bıktık usandık. Dışarda bir şeyimizi bırakamıyoruz. Yapışkan pabucunu üstelik bıraksan alıp götürüyorlar. Burada ki çocuklar öfke altında. Şuanda 30 bin liralık civarında kaybım var. 11 efsanevi temizlik oldu 5 yanık hayvandan da aynı kaçı yaşamayacak vaziyette. Geldiğimde küçük çok keskin tıpkı safiha ile karşılaştım. İçim sızladı. Geberik olan hayvanları bakıcı ile güvenli benzeri şekilde gömdük. Kapik olduğundan eminiz. Bire Bir geceleyin sonraları sabaha büyüklüğünde bekledik 20 civarında köpek gene geldi. Kovaladık çiftliğe girmedik” diye konuştu. – OSMANİYE

Share: