30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yılında şehit aileleri ve gaziler onuruna özel aktiflik

Türk Kızılay Osmaniye Şubesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. yılında şehit aileleri ve gaziler onuruna özel etkinlik düzenlendi.

30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılı kutlamaları öncesinde Türk Kızılay Osmaniye Şubesi eliyle martir aileleri ve gaziler onuruna özel etkinlik düzenlendi. Korkut Ata Beygir Çiftliğinde planlı gerçekleştirilen program Kur’an-ı Verimli tilavetiyle başlarken atlı okçuluk gösterileriyle bitmeme etti. Eşi Şenay Yılmayan ile alay malay etkinliğe katılan Ilbay Erdinç Yılmaz üstelik martir ve gazi çocuklarına hediyeler ikram etti.

Günün mana ve önemine binaen mütekellim Ilbay Erdinç Yılmayan, “30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları öncesinde, kocaman zaferi sizlerle beraber namahrem emretmek için bir aradayız. Üstünde yaşadığımız vatan toprakları şehitlerimizin kanıyla sulanmıştır ve bu ermiş vatan bize şehitlerimizin emanetidir. Bu emaneti gözümüz gibi koruyacağız, erbap çıkacağız. Siz şehitlerimizin bulunmaz yakınları, evlatları tığ temas devir sizlerle bu arada olacağız, yanınızda olacağız ve sizlerle tıpkısı arada olmaktan birlikte gelişigüzel ahit hava duyacağız” dedi. – OSMANİYE

Share: