Acar’dan Kör Halter Türkiye Şampiyonu Poyraz’a destek

Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acara, Görme Engelli Halter Türkiye Şampiyonu Nuri Poyraz’ı evinde mülakat ederek destek sözü verdi.

Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürü Sedat Enerjik, Türkiye Müşahede Engelliler Spor Federasyonunca 3-4 Ağustos 2022 tarihlerinde Tosyalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Müşahede Engelliler Halter Türkiye Şampiyonasında +125 kiloda Türkiye Şampiyonu olan Nuri Poyraz’ı merkeze sınırlanmış Bahçe köyündeki evinde müzakere etti.

Başarılarından periferi Poyraz’ı kutlama fail Acara, “Sportif anlamda gelişigüzel tip desteği vereceğiz. Birlik imkanlar ile maddi ve manevi yanında olacağız. Andıran zamanda şampiyonluklara Osmaniye yerine bitmeme etmesi üzere birlikte çalışmalara başlayacağız. Nuri Poyraz’ın yetişmesinde emeği güzeşte esas ve babasına da teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Şampiyonu Nuri Poyraz ise, “Sesime kulak veren köyüme, evime kadar gelerek beni bahtiyar eden İl Müdürümüz Sedat Çevik’a teşekkür ederim. İnşallah çıktı Osmaniye namına çıkacağım yarışmalarda şampiyona ve milli bando sözü veriyorum” diyerek konuştu. – OSMANİYE

Share: