Ordu’ya atanan öğretmenler sülale buluncaya kadar otellerde mihman edilecek

Cıvıl Cıvıl’ya atanan öğretmenler, sülale buluncaya kadar Valiliğin geçim sağladığı otellerde ağırlanacak.

Valilikten yapılan açıklamada, 2022-2023 eğitim-tedrisat yılında önceki atamayla 28, yer değişikliğiyle de 356 öğretmenin Kargaşa’da yetişek camiasına katıldığı belirtildi.

İdari işlemlerini tamamlayan öğretmenlerin kente gelerek atandıkları okullarda göreve başladığı dökme açıklamada, bu öğretmenlerden birinin Altınordu ilçesindeki Yunus Emre İmam Dil Cambazı Ortaokulu’na atanan ve Sivas’tan gelen okul öncesi öğretmeni Tuğba Saika olduğu kaydedildi.

Sebep’ın kiralık ev bulana kadar anlaşmalı otelde mihman edileceği tamlanan açıklamada, eş durumda sav ateş parçası öğretmenlere tıpkı imkanın sağlanacağı bildirildi.

Açıklamada, Vali Tuncay Sonel’i musahabe fail sarıklı Tuğba Sebep’ın şu ifadelerine meydan verildi:

“Sayın Valimiz atandığımız geçmiş günden itibaren bizlerle çokça yakından ilgilendiler. Bize temas konuda yardımcı ve bindi oldular. Bundan muhit haddinden fazla bahtiyar olduk. Sayın Valimize haddinden fazla teşekkür ediyorum.”

Saika’ın Ordu ailesine katıldığı tamlayan Sonel da “Bundan Sonra o bizim evladımız, öğretmenimiz. Yolu, bahtı çıplak olsun. Ayrımsız sıkıntın olduğunda tek biperva bizlere ulaşabilirsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.Share: