Ordulu hoca, rüyasında kendisini iyileştireceğini belirten doktor amacıyla Van’a geldi

Ordulu hoca, rüyasında kendisini iyileştireceğini söyleyen hekim için Van’a geldi

Ankara ve İstanbul’daki hastanelerde umduğunu bulamayan Ordulu sarıklı, Lokman Doktor Van Hastanesi’nde yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu

VAN – Ordu’de glumos tümörüne yakalanan Imge Mader Fellah isimli sarıklı, hiç tanımadığı halde rüyasında gördüğü doktor üzere geldiği Van’da yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Ordu’da diri Imge Mader Fellah isimli coğrafya öğretmeni, yıllar önceki glumos tümörüne yakalandı. Ankara ve İstanbul özellikle tevessül etmek için gittiği sayımsız hastanede umduğunu bulamayan Rençper, arayışını sürdürdü. Rüyasında gördüğü Lokman Hekim Van Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel’i ameliyatının kalburüstü geçeceğini söylemesi konusunda Van’a gelen Ekinci, yapılan ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ilgilendiren açıklamada kâin Lokman Doktor Van Hastanesi Kalp ve Huy Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Halil Başel, Görüntü Mader Çiftçi’nin henüz evvel birçok hastaneye gittiğini ifade ederek, “Dizge komplikasyonlardan bahsedince adam çekiniyor. Hassaten ameliyata aldığımızda yoğun bakımda geçmiş uyandırdığımız devir ‘Ego yaşıyor muyum?’ dedi. O kadar etkilenmiş kim, çıktı işler rüyalarına girmiş. Beni evvel gördüğünde ‘Ben sizi rüyamda görmüştüm’ dedi. Edisyon tıpkı ameliyattı. Zira tümör derine giden aynı tümör. Başarıyla çıkardık. İnşallah artık elan üstelik ongun olacak” dedi.

Hayati riski olan, katre olma riski olan bire bir cerrahi müdahale olduğuna vurgu işleyen Başel, “Gittiği yerlerde ‘yüzde 50 damla olabilirsin, masada kalma şansın var’ denilen aynı cerrahi müdahale. Ben bu ameliyattan çok daha tahakküm ameliyatları yaptım, gönderdim. Van’a süzülmek hastalarımıza tahakküm geliyor. Ayrıca ‘bu kadar kudretli benzeri hekim olsa Van’da ne işi var’ diyenler bile var. Amma tığ tercihimizi Van’dan yana kullandık. Tıpkı cerrahın kesif kayran değiştirmesi akıllıca değil. Burada muhtemelen aynı standart oluşturduk. Bu çabucak hekimle alakadar bire bir olay değil. Ciddi bakımı, servisi, anestezisi bütünü bire bir grup. Ayrıksı ayrımsız yerde bu ekibi ihdas etmek mahsus beş on alıyor. Biz galiba tıpkısı sürede bu ekibi oluşturduk. Hastaların tıpkı kısmı Van’a gelmeye çekiniyorlar amma Van’a gelenler de, Van’ı böyle beklemediklerini söylüyorlar. Ego öz memleketimde bu büyüklüğünde şen hissetmiyorum. Doğunun insanı çok haddinden fazla bereketli. Haddinden Fazla kadirbilir ve konuksever. Hep eş kabil yaklaşıyor. Gelirken çekiniyorlar ama giderken bütünü üzülerek gidiyorlar” ifadelerini kullandı.

Şu asıl büyüklüğünde 250’ye mail glomus tümörü ameliyatı yaptığının altını çizen Başel, “Bunların büyük aynı kısmı; operasyon yapılamaz, masada kalır, felç olur denilen hastalar. Bunların herhangi bir biri çokça zor ameliyatlar. Buna karşın bizim sonuçlarımız çok çok bol. Dünyada bu büyüklüğünde kalburüstü sonuçlar bulunmayan. O yüzden hastalarımız araştırıyor. Diğer hastalarımızla irtibata geçiyor, hastalarımız yaşadıkları süreci anlatıyorlar ve ondan sonra bize geliyorlar” diye konuştu.

Birkaç yıl önce hastalığını öğrendiğini, Ankara ve İstanbul başta oluşmak için bir nice yerdeki hastanelere gittiğini anlatan Görüntü Kocakarı Rençper isimli züğürt ise “Çokça araştırma yaptım. Çok riskli bire bir çor olduğunu biliyordum. Sarıklı olmam sebebiyle patırtılı tellerim önemliydi, şah damarlarım önemliydi, hayatta kalmam önemliydi. Ego Ankara ve İstanbul’birlikte çok çok doktora gittim. Birçok ünlü doktorla görüştüm. Halil Hocayı tesadüfen buldum. O tün rüyamda Halil Hocayı gördüm. Bana ameliyatımın haddinden fazla liyakatli geçtiğini söyledi. Tek istenmeyen durum olmadığını, tek damarın yıpranmadığını söyledi. Bu bana çokça nazik tıpkı erke verdi. Ben bunun üzerine bilcümle doktorları bire bir tarafa ittim ve Van’a büyüklüğünde geldim. Ayrıca İstanbul’de bana ‘Van’de ne işin var. İstanbul’dahi hekim mu yok’ dediler. Amma ego inandığım şeyi yarmak istiyorum, beni etkilemeyin dedim ve geldim. Basit çokça mutluyum. Halil Öğretmen, hasta-hekim ilişkisi açısından çokça mütevazi ve çokça hamam aynı kayırıcı. Ben tıpkı hastalanmış yerine bundan haddinden fazla etkilendim. Haddinden Fazla şen ulaşabildim. Doktorluğu ve hekimliği haddinden fazla ferah. Çok kıvançlı kaldım. Kendimi bereketli hissediyorum ve Van’dan mutlu ayrılıyorum. İyi kim Van’a gelmişim. Ego gerçekten haddinden fazla mutlu oldum ve mutlu ayrılıyorum” dedi.

(ATL-MSA-Y)Share: