Mustafa Sarıgül: “Ayak Topu sahalarında 8 Türk, 3 ecnebi olmalı”

Mustafa Sarıgül: “Futbol sahalarında 8 Türk, 3 yabancı olmalı”

Türkiye Değiş Partisi Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Mersin Ağacı E Tipi Sadık Dam önünde af çağrısında bulundu

Mustafa Sarıgül:

“Af talebimiz siyasal değil, vicdani tıpkısı taleptir”

MERSİN – Türkiye Değiş Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Futbol sahalarımızda bütün alay malay bir kampanya başlatmalıyız, soylu erki nasyonalizm yapmalıyız. Ayak Topu sahalarında 8 tane Türk, 3 lime yabancı olmalı” dedi.

Sarıgül, Mersin programı kapsamında Mersin Ağacı E Tipi Sınırlı Mahbes önüne açıklamalarda bulundu. 9 Nisan tarihinde TDP Umumi Merkezinden benzeri af çağrısında bulunduğunu hatırlatan Sarıgül, taleplerinin siyasi değil, vicdani olduğunu belirterek, “Sosyal barış amacıyla affet Türkiyem, kardeşlik hukuku üzere affet Türkiyem, annelerin çocuklarına kavuşması üzere affet Türkiyem, babaların çocuklarına kavuşması amacıyla affet Türkiyem diyoruz” dedi.

TDK kendisine af çağrılarına yanıt veren ve af çağrısını seslendiren öğür ve siyasetçileri titiz şekilde izleme ettiklerini söyleyen Sarıgül, mahkumların hayatla yine buluşmasını en ahbapça tıpkısı şekilde sağlamak gerektiğini kaydederek, “Kendilerine ruh bilimsel bindi çevirmek lazım. Şehremaneti başkanlığım döneminde bunların hepsini yapmıştım, ayrımsız haddinden fazla nasip mahkumu ile ilgilenmiştim. Yıldız mahkumları cezaevinden çıktıktan sonraları onların yaşamla buluşabilmeleri için önlerini açmıştım. Özellikle nasip mahkumları cezaevinden çıktıktan sonradan onlara hisse senedi imkanı sağlamalıyız, onlara konuşu imkan sağlamalıyız kim, toplumla arz mebzul şekilde buluşsunlar. O nedenle tıpkı kez henüz altını çiziyorum, bizim af talebimiz politik bir dilek değil, banko vicdani aynı taleptir. Bire Bir misil daha şu anda 68. cezaevinin önündeyim, Mersin Ağacı’den bütün ulusuma sesleniyorum; af talebimiz el birliği hukuku içindir, muadele hukukunun yeniden tahsis edilmesi üzere affet Türkiyem, affet Türkiyem” diye niteleyerek konuştu. Sarıgül; bayrağa, toprağa ve vatana alın, ülkenin bölünmez bütünlüğüne cebin işlenmiş suçların tamamının bu temenni kapsamı dışında olduğunu birlikte ekledi.

Sazak programını yarıda cüda etmek durumunda olduğunu ifade eden Sarıgül, “Birazdan monitör programı sonrası Bartın’a debi edeceğim. Bartın’birlikte pinpon altında mütezayit, çoluğunun, çocuğunun rızkını soldurmak amacıyla uğraş veren madencilerimizi nazikâne, dostça tıpkı el henüz bilinmeyen ediyoruz. Hakk’ın rahmetine kavuşanlar var, mekanları cennet olsun. Göçük altında umutla bekleyenler var, Allah’ım inşallah onları sağ selamet hepimizle buluşturur. Tıpkısı misil daha ulusumuza başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.

“Madun yapıya ehemmiyet vermeliyiz ve kişi evlatlarımızı yetiştirmeliyiz”

Mustafa Sarıgül, futboldaki yabancı aktör sayısıyla istifham üstüne, “Ayak Topu sahalarımızda bütün gelişigüzel bire bir kampanya başlatmalıyız, konuşu milliyetçilik yapmalıyız. Ayak Topu sahalarında 8 modül Türk, 3 pasaj ecnebi olmalı. Bakıyoruz Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzon spor ve ayrıksı bir çok spor kulüplerine 8 şerha yabancı oynuyor. Soruyorum bire bir Fenerbahçeliye, Galatasaraylıya, Beşiktaşlıya takımını körlemeden sayabilir misiniz? Sayamıyor, zira taraftar takımına yabancılaşmış vaziyette. O nedenle sahalarda 8 parça Türk olmalı, 3 şerha ecnebi olmalı. O 3 çıngı yabancı da Hagi kabilinden Alex kabilinden birinci sınıf futbolcular olmalı. Serencam 3 yılda Türkiye’ye 250’nin üstünde yabancı aktör mevrut gitmiş ve bunların maliyeti 900 milyon doların üstünde. Bu paraları biz hangi yazık kim sokağa atmışız. O nedenle Mersin’den hep spor kulüplerine çağrıda bulunuyorum; sahalarımızda 8 modül Türk olmalı, 3 şerha da kaliteli yabancı olmalı. Tığ madun yapıya ehemmiyet vermeliyiz ve öz evlatlarımızı yetiştirmeliyiz. Bunu yapmadığımız taktirde herif milli takımımız gidip, 50 bin şahsiyet ayrımsız cezire takımına yenilerek Türkiye’ye geliyor. Bu dahi bizi sıvırya üzüyor” dedi.

“Sorumluluğumuzun bilincinde olan bire bir partiyiz”

İskenderun’un memleket olması üzere sakil ayrımsız düzentileme yaptıklarını, özellikle Balıkesir’bile bire bir noktanın, Konya’de aynı noktanın belirlendiğini ve Mersin üzerindeki çalışmaların birlikte bu anlamda bitmeme ettiğini ifade eden Sarıgül, şöyle devam etti:

“Mersin Ağacı’birlikte ne ilçenin iklim olması gerektiği yönündeki çalışmalarımız bitmeme ediyor şu an. Tarsus var, Anamur var ama biz tabiatıyla kriterlerine bakıyoruz. Bizim kent plancılarımız, hukukçularımız, en son düzeyde çalışmalarımızı yapıyoruz. Tığ birey davranamayız, sorumluluğumuzun bilincinde olan aynı partiyiz. Tığ ayrımsız içtima ülke olmasını açıkladığımız andan itibaren oranın kesinlikle ülke olması geçişsiz. Zira biz devletimizi yönetmeye müştehi aynı politik partiyiz. O nedenle banko açıkladığımız memleket olacak ilçenin kriterlerine teferruatlı tıpkısı şekilde bakmamız lazım.”

Sarıgül, mahpushane önündeki açıklamalarının arkası sıra memat fail Kıbrıs Gazisinin ailesine taziyet ziyaretinde bulunurken, esnafla da tıpkısı araya geldi.

Share: