Kırcı ve sıkıntı ekincilik alanlarına engel verdi (2)

Antalya’da etkin olan dolu ile fırtına, seralarda ve ekincilik ürünlerinde hasara nöbet açtı.

Serik ilçesinde sabahleyin saatlerinde yağan mahmul Eskiyörük, Şatırlı ve Abdurrahmanlar mahallelerindeki gâh seralara, seralardaki ürünlere ve tarlalardaki mahsullere beis verdi.

Eskiyörük Mahallesi Muhtarı Ramis Iyicene, gazetecilere, sabah namazı sırasında meşbu yağmaya başladığını söyledi.

Oldukça nazik yağan dolunun seraların camlarını kırıp, naylonlarını yırttığını belirten Pir, “İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne durumu bildirdik. Engel belirleme çalışmaları yapılacak.” dedi.

Çiftçi Iye Öztürk, dolunun serasının camlarını kırdığını ve 1,5 kamer geçmiş diktiği biber fidelerine kötülük verdiğini ifade ederek, “Böyle tıpkı şey görmedim. Doluyu yollar sokaklar almadı. Seranın camları ve biberlerin zayi çirkin. Birer dönümlük iki pare seramda zararlar oluştu.” diyerek konuştu.

Manavgat ilçesinde üstelik kuvvetli yağmur ve sıkıntı nedeniyle çatısının çökmesi sonucu 11 dönümlük muz serasında beis oluştu. Demirleri yıkılıp naylonları yırtılan seradaki 100 muz ağacı devrildi.

Manavgat Kültür Odası Başkanı Rasim Zorlu ve Manavgat Muz Üreticileri Birliği Başkanı Ehemmiyet Asuman, serada incelemelerde bulunarak, yetiştirici Ziyalı Bulut’a “önceki olsun” diledi.

Öte yandan kuvvetli yağış nedeniyle Aydınevler Mahallesi’ndeki tıpkısı işyerinin mukavemet duvarında batma vadi geldi, park halindeki bire bir otomobil uymazlık gördü.

Share: