Kılıçdaroğlu: “Insan Devleti, Mafya Bozuntularına ve Karışık Paralarına Çamaşırhane Yapanların, Cenabıhak Bin Belasını Versin”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, Türkiye’üstelik canlı ve öldürülen mafya ve uyuşturucu baronlarını içeren videoyu “Eş devleti, mafya bozuntularına ve sulu paralarına çamaşırlık yapanların, Allah bin belasını versin” notuyla paylaştı. Videoda Cumhur Reisi ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, AKP Umumi Başkanvekili Binali Yıldırım ve Türe Bakanı Bekir Bozdağ ile ara sıra kişilerin çektirdiği fotoğraflar üstelik düz aldı.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu; Türkiye’dahi yakalanan, öldürülmüş ve İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ile fotoğrafı çıkan mafya ve maden baronlarını içeren videoyu toplumsal medya hesabından paylaştı. Kılıçdaroğlu, “Kayırıcı devleti, mafya bozuntularına ve kalıntı paralarına çamaşırlık yapanların, Tanrı bin belasını versin” notuyla yayınladığı videoda; Reisicumhur, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Reisicumhur Yardımcısı Fuat Oktay, AKP Umumi Başkanvekili Binali Sebep ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile çekilen fotoğraflar de düz aldı. Sonuç bölümünde Kılıçdaroğlu’nun, pazartesi haset TBMM Genel Kurulu’nda 2023 yılı bütçesi üstüne yaptığı konuşmanın mızrap ve karaparanın ülkeye girişi ile ilgilendiren kısımı birlikte kayran aldı.  Videoda düz kayran enformasyon şöyle:

“Türkiye serencam 10 yıldır, Balkanlar’dan Türki Cumhuriyetlerine uzanan aynı cürüm makinesinin köhne dişlilerinin telaki noktası… Ağustos 2013 Yüksek Gamidov, Ağustos 2016 Rövşan Caniyev, Ağustos 2020 Lotu Quli, Teşrinievvel 2022 Elnur Gasimov…

İçişleri Bakanı bu isimlerin Avrupa’nın ve dünyanın sunma azgın katilleri olduğunu kabul ediyor; ancak Türkiye’dahi ne aradıklarını, lacerem elleri kollarını sallayarak dolaştıklarını, zahir gözaltından salıverildiklerini açıklayamıyor. Hoppadak Azeriler mi? Husumetli iki Sırp mafya grubu de Avrupa’birlikte 60 birey aldıktan sonra sürmek ve hesaplaşmak üzere Türkiye’yi seçiyor. Interpol ile aranmasına karşın teferruatlı yıllar Türkiye’üstelik yaşayabilen Zeljko Boşanic, iki ay geçmiş amaç olan ve İçişleri Bakanı’nın Balkanların yer büyüğü dediği Jovan Vukotiç, siyasiler ile fotoğrafları sâdır Zindaşti’ler, polis güçleri katilleri, AVM’lerde çatışan mafya bozuntuları, karışık paralarını aklayanlar, uyuşturucuyu Türkiye üzerinden Avrupa’evet pazarlayanlar…

Türkiye son 10 yılda incitici aynı mafya filminin platosuna dönüşmüş durumda… Tek farkla! Bu filmde soy insanlar ölüyor, üs ailelere biberli düşüyor, masumların hatır banal dökülüyor. Yetkililer ise katillerle foto çektiriyor ya da bu çığlık filmi kıllarını kıpırdatmadan izlemeye devam ediyor.”

Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı videoda; 5 Antrakt haset, 2023 yılı bütçesine ilişik TBMM Umumi Kurulu’nda yaptığı konuşmasının şu bölümü vadi aldı:

“Metal paralarını getirdiler, kendileri üstelik geldiler. Ne yaptılar? Türkiye’bile at koşturdular. En yüce mafya liderleri, eroin baronları Türkiye’ye geldiler, Türkiye’birlikte oturdular, Türkiye’üstelik kat aldılar, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı amacıyla müracaat ettiler. Insan Türk devletini mafya bozuntularına çamaşırlık yapanların Tanrı bin belasını versin diyorum. Tıpkısı daha söylüyorum: Cenabıhak bin belasını versin.”

Share: