Küçükçekmece’de araçla mızrap satışına ait 9 dalavereli yakalandı

Küçükçekmece’de, araçla eroin satışı yapılmasına ilişik 9 aynasız gözaltına makbuz.

İstanbul Güven Müdürlüğü ekipleri, Behişt Mahallesi ve civarında bed benzeri grubun araçla uyuşturucu sattığının belirlenmesi üstüne harekete geçti.

Farklı tarihlerde maden bap satışı yapılan ara bulucu takibe kayran ekipler, 23 Eylül’de Gültepe Mahallesi’ndeki araca binip 100 metre giderek nazil M.C. ile M.Ç’yi gözaltına aldı.

Şahısların dip aramasında satışa hazır 3,4 ve 3,3 gram eroin ele nâkil ekipler, görüngü yerinden uzaklaşan uzlaştırıcı birlikte Cennet Mahallesi D-100 esmer yolu taraf yolu üzerindeyken akım edeceği tam yolu kapatarak durdurdu.

Araçtaki K.A, E.M.A, R.G, K.B, E.Ş, ve G.Y’yi yakalayan ekiplerce, araçta ve şahısların üstünde yapılan aramada 16 kıvılcım beyaz ele geçirildi.

Şüphelilerin metal maddeleri sakladıkları tayin edilen Beşyol Mahallesi’ndeki adreste yapılan aramada bile A.Y’yi gözaltına düzlük ekipler, 3,3 gram beyaz zehir ve mızrap 3 komprime ele geçirdi.

Gözaltına alınan bütün 9 şüphelinin, maden ve arakçılık gibi suçlardan çokça sayıda suç kaydının olduğu anlaşıldı.

Haklarında “çalmak amacıyla eroin bap bulundurma” suçundan muamele yapılan M.C, M.Ç, R.G, K.B, E.Ş, G.Y. ve A.Y, irsal edildikleri adli makamlarca başıboş bırakıldı.

Şüphelilerden E.M.A. ve K.A. ise “narkotik husus imal ve ticareti” suçundan irsal edildikleri adli makamlarca tutuklandı.Share: