Erzincanlı Şavaklı gençlerden depremzedelere 517 bin TL destek

Erzincan’bile gayda peyniri üreticiliği fail Şavak Aşireti gençleri, öz aralarında topladıkları 517 bin Türk Lirası’nı depremzedelere gönderdi.

Erzincan’da geçimlerini hayvancılıkla sürdüren Erzincan Tulum Peyniri üreticileri, depremzedelere dayanaklık etmek üzere topladıkları 517 Bin Türk Lirası’nı Erzincan Valiliği Kahramanmaraş Zelzele Yardım kampanyasına aktardılar.

Yardım kampanyası ile ilgili namına mütekellim Mehmet Talih; “Gerçeğimiz olan yer sarsıntısı ile tıpkısı sefer henüz yüz yüze geldik. Ne yazık kim tekrar bir nice canımız gitti. Amma bizler Türkiye Cumhuriyeti yerine değme şeyin üstesinden geldik bunun de üstesinden geleceğiz. 7’den 70’e dizge çabalıyor yardıma koşuyor. Bizlerde elimizden geldiğince tıpkı şeyler yapmaya çalıştık. Bu çalışmamızda depremzedelerimize 517 Bin Türk Lirası topladık ve Kahramanmaraş kampanyasına gönderdik. Tıpkısı zamanda azık, giyim, barınma, araç üzere bir nice yardımımız değme bölüm Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Hatay illerine devam ediyor. İnşallah bilcümle gelişigüzel yaralarımızı yeryüzü güdük sürede saracağız. Hayatını kaybeden ve arkasında gözü buğulu binlerce insanımız var. Cenabıhak hepsine çıdam versin, inşallah benzeri daha hakeza acılar yaşamayız ve bu serencam evet. Şurası dahi söylemekte fayda var, elimizde gönderebileceğimiz 1 Türk Lirası dahi olsa gönderelim zira şu zaman zelzele bölgelerimizin her birimize ihtiyacı var” diyerek konuştu. – ERZİNCAN

Share: