Kaymakam Fazilet Yenice’ye veda etti

Kaymakamlar Kararnamesi ile Erzurum’un Köprüköy ilçesine görevlendirilen Yenice Kaymakamı Yasin Fazilet veda mesajı yayımladı.

İki yıla mail Karabük’ün Yenice ilçesinde kaymakamlık eden Yasin Erdem mesajında, “Göreve geldiğim evvel günden bu tarafa Yenicemizin munis insanları ile ülfet etmek, misafirperver ruhları ile karşılanmak beni ziyadesiyle mutlu etti. Yerel lezzetleri, doğası ile öne çıkan Yenicemizde, bizlerde evvel günden bu yana Yeniceli hemşerilerimizin rağbet ve taleplerine elimizden gelenin yeryüzü iyisi olacak şekilde koşmaya ve koşturmaya çalıştık. Sevinciyle sevindik, derdi ile dertlendik, üzüntüsü ile üzüldük, mutluluğu ile hemşerilerimizin mutluluklarına kuma olduk. Vatandaşlarımızın herhangi bir anına ortak olmaya çalıştığımız kabil, Yenicemize domuzuna ve faydalı işleri; vatandaşlarımızın mağdurluk yaşamamaları ve taleplerinin karşılanması üzere iş mefhumu gözetmeksizin koşturarak başarmaya çalıştık” dedi.

Görevde bulunduğu zaman içerisinde ‘İnsanı Yaşat kim Azamet Yaşasın’ düsturuyla değme işi göre yerine getirmeye gayret gösterdiğini nâkil Erdem, “Devletimizin gölgesinin, vatandaşlarımızın üzerinden hiçbir şekilde yarım yamalak etmemek namına elimizden mevrut gayretin fazlasını göstermeye bilcümle çalıştık. Bugün Yenicemizde olduğu kabil ferda birlikte Köprüköy ilçemizde de bire bir gayretin, tıpkısı özverinin, bir azmin peşi sıra koşmaya Allah’ın izniyle bitmeme edeceğim.

Yeniceli hemşerilerim bilmeliler ki, Köprüköy ilçesinde ayrımsız kardeşiniz, benzeri evladınınız bulunmaktadır. Fariza yaptığım ve yapacağım yerlerde kapım Yeniceli hemşerilerime tamamen bulutsuz olacaktır. Yeniceden çokça pir ve özel hatıralarla ayrılıyorum. Fakat bu firkat fariza icabı olacak, ruhen ve derinden birlikteliğimiz, bayrı dostluğumuz sürgit devam edecektir. Çalışmalarımızda bize bindi veren valimize, şehremaneti başkanımıza, ilçemizdeki birlik kamu çekicilik ve yapılış çalışanlarının yöneticilerine, muhtarlarımıza, patika ve STK temsilcilerine değişik teşekkür ediyorum” ifadelerine saha verdi. – KARABÜK

Share: