İyi Öğür Trabzon Deneyimsizlik Kolları Başkanı Şahintürk: “Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e Atılmış Bu Ağırlık Milletimize Atılmıştır”

ESRA IŞIKLI PERVAN

AKP Bursa Milletvekili Yengi Işık’ın TBMM’de İYİ Fırka Trabzon Saylav Hüseyin Örs’ü yumrukla yaralaması Trabzon’dahi ihtarname edildi. İYİ Tümen Trabzon İl Cahillik Kolları Başkanı Alparslan Şahintürk, “Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e atılan bu baskı milletimize atılmıştır. Atılan bu yumruğun hesabını milletimiz asla unutmayacaktır” dedi.

İYİ Parti Trabzon İl Başkanlığı, Trabzon Saylav Hüseyin Örs’e AKP’li Galibiyet Işık’ın yumruklu saldırısı amacıyla zaman protesto açıklaması yaptı. Atatürk Alanı’nda yapılan matbuat açıklamasına çok sayıda partilinin beraberinde Budun İttifakı bileşenleri partilerin memleket başkanları birlikte katıldı.

Açıklamayı okuyan İYİ Fırka İl Bilgisizlik Kolları Başkanı Alparslan Şahintürk, Hüseyin Örs’ün keyif durumu için bilgi vererek Örs’e esbak olsun dileklerini iletirken, “Sarayın vekili, izahı mümkün olmayan bed benzeri harekette bulunarak Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e el atmış ve aheste şekilde yaralanmasına bozukluk olmuştur. Aldığı darbe sonucunda duygu ritmi bozukluğu aktif sayın vekilimiz ölümden dönmüştür. Kırıcı hizmet ünitesindeki tedavi sürecinin böylelikle Ankara Yürek Hastanesi Servisine çıkarılan vekilimiz Hüseyin Örs’e önceki olsun dileklerimizi sunuyor; İYİ Partililer ve kıymetli katılımcılar olarak, seçkin fırsatta şiddete başvuran YANLIŞSIZ Fırka zihniyetini kınıyoruz” diye niteleyerek konuştu.

“BOZUKLUK DİLEMEYECEĞİM DİYEN ZAFER IŞIK’I İNSANLIĞA ÇAĞIRMA EDİYORUZ”

Bütçe görüşmelerinde Hüseyin Örs’e baskı atan Galebe Işık’ın lüzumlu şekilde cezalandırılması amacıyla Dürüst Parti’ye çağrı eden Şahintürk, şunları söyledi:

“Milletin derdiyle dertlenen vekilimizin yanı sıra; şiddetin ise karşısında olduğumuzu yineliyoruz. Içtimai huzuru intaç noktasına getiren insanların hesaplı krizle boğuşmasına neden olan ve bu doğrultuda toplumumuzu ayrıştıran bu zihniyetin, hata üstüne sorumluluk yapmasını kabul etmiyoruz. Vekilimize attığı zor neticesinde, az daha ölmesine sebep isnat etmek amacıyla olan ve ‘böyle şeyler kabil, özür dilemeyeceğim’ diyen Galebe Işık’ı da insanlığa davet ediyoruz. AK Parti kadrolarına birlikte bu barbarcasına hareketi sergileyen, Utku Işık’ı vacip şekilde cezalandırmaları çağrısında bulunuyoruz.”

“BU BARBARCA SALDIRIYI ŞİDDETLE KINIYORUZ”

“TBMM’de yaşanan bu boyut kabul edilebilir değildir. Trabzonlu hemşerilerimiz başta kalkmak için içtenlikle yaklaşımlarıyla vatandaşlarımızın gönlünde padişahlık kuran ve değme devir milletin kürsüsünün hakkını veren vekilimizin yaşadıkları karşısında sessiz kalamayız. İYİ Fırka kadroları namına bu barbarlığın ve şiddetin karşısında vekilimizin ise yanındayız. Saldırıya uğran İYİ Parti Trabzon Milletvekilimiz Hüseyin Örs’ün Ankara’de görme altında tutulduğu hastanede servise çıkarıldı. Çok şükür esenlik durumu iyiye gidiyor. İktidarı döneminde toplumsal huzuru hatim noktasına getiren AK Öğür kadrolarının vacip şekilde cezalandırılması çağrısında bulunuyoruz. İktidarını ütülmek korkusuyla fiziksel şiddete başvuran bu feraset, bizi inandığımız dava uğruna verdiğimiz mücadeleden vazgeçiremeyecektir. Milletin meclisinde budun iradesine ve partimize yapılan bu barbarca saldırıyı sıkı kınıyor; yapanların yanına kar kalmayacağını bildirmek istiyoruz. Antrparantez süreci intikal etmek üzere el başkanlığımıza gelen, telefon ile arayan tamlık vatandaşlarımıza duyarlılıklarından çevre teşekkürname ederiz. Milletvekilimiz Hüseyin Örs’e atılmış bu print milletimize atılmıştır. Atık bu yumruğun hesabını milletimiz katiyen unutmayacaktır.”

Toplanan cıvıl cıvıl, güzeşte yaşamını yitiren Trabzonlu gazeteci Cevat Branş amacıyla üstelik yakarış etti.

Share: