Çarşamba Rıdvan Paşa Cami’sinde alnaç ıslah çalışmaları başladı

Çarşamba Belediyesi marifetiyle ilçenin sunu önemli tarihi ve kültürel değerlerinden birisi olan Rıdvan Ciddi Cami’sinde cephe iyileştirme çalışmaları başladı.

Çarşamba Belediyesi, ilçenin çehresini değiştirmeye bitmeme ediyor. Çarşamba’nın sunu koskocaman tarihi dokularından biri olan Rıdvan Vakarlı Cami’sinde başlayan cephe iyileştirme çalışmaları aslına akla yatkın bire bir şekilde yapılıyor. Çalışmaların 180 bölüm ortamında tamamlanması planlanıyor.

Çalışmalara başladıklarını tamlayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Çarşamba’mız birçok kültürel mirası ve tarihi değeri içerisinde barındıran aynı ilçe. Biz da seçkin ilçemizin bu denli koca değerlerine ehil geçmek üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Rıdvan Vakur Cami’miz 1781 yılından beri ibadete çıplak olan tıpkı cami. Yeşilırmak’ın nazirsiz manzarasında, nehir kenarında vadi düzlük Camimiz yüzyıllara şehadet etmiş, nice tarihe tanık reşit. Tarihi dokusu, bahçesindeki mezarlarda düzlük kayran şahsiyetleri ile berenarı ehemmiyet arz ediyor. Rıdvan Paşa Cami’miz ilçemizin sunu haddinden fazla musahabe edilen ibadethanelerinden bile birisi. Biz üstelik bu alanda tıpkı alnaç iyileştirme çalışmasına başladık. İnşallah pir benzeri şekilde çalışmalarımızı tamamlayarak hemşehrilerimizin hizmetine sunmuş olacağız” dedi.

Share: