Sağlıklı çevre üzere İstanbul’dan yola çıkan çiftteker takımı Konya’ya ulaştı

Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği (ÇEKUD) ile İrfander Yetişek Yardımlaşma ve Dostluk Derneğinin düzenlediği ” Eyüp Sultan’dan Mevlana’ya Dosdoğru Yer İçin Çiftteker Turu”na katılan sporcular, Konya’ya geldi.

Farkındalık rekzetmek için yaklaşık 650 kilometrelik yolculukları sırasında çevre temizliği da yapan 15 bisikletli, Yalova, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Afyonkarahisar’ın ardından sonuç durakları Konya’da Sadrettin Konevi ve Şems-i Tebrizi Türbesi ile Mevlana Müzesi’ni müzakere etti.

ÇEKUD Umumi Sekreteri Süleyman Coşar, Konya’nın incisi Mevlana’nın huzurunda olmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Bu cins etkinliklerin apayrı platformlarda bile yaygınlaşarak, insanların çevreye duyarlılığını artırmalarını istediklerini nâkil Coşar, “Güzeşte hafta sonu yaka temizliği, bu hafta çiftteker turu gibi etkinliklerle toplumu çevre üstüne bilinçlendirmeye çalışıyoruz. Bu çalışmalarımızı bitmeme ettirmeye çalışacağız.” diyerek konuştu.

Derrace sporcusu Nurullah Bulat da kendilerine değişik imkanlar sağlayıcı Konya Büyükşehir Belediyesine teşekkürname etti.

Konya’nın cesim benzeri bisiklet şehri olduğunu vurgulayan Bulat, ” İstanbul’üstelik cümle Konya’dan bahsediyor. Kaldırımın üzerine gökçe aynı boya sürmekle bisiklet yolu olmuyor. Bisiklete ayrık yolların olduğunu burada gördük. Istem rahatlığıyla ayaklık çevirdik.” ifadesini kullandı.Share: