İstanbul’da habersizce diş muayenehanesine baskın: Düzme doktor gözaltına alındı

İstanbul’da kaçak diş muayenehanesine dominant: Yapmacıklı hekim gözaltına makbuz

Kağıthane’üstelik kaçak olarak açılan diş muayenehanesine polis güçleri sel düzenledi

Belge ibraz edemeyen düzme hekim gözaltına alınırken, eşyalara ise halk konuldu

İSTANBUL – Kağıthane Asayiş Büro Amirliği polisleri, kaçak yerine ruh gösteren diş muayenehanesine dominant düzenledi. Kapısında kânunuevvel bekleyenlerin de olduğu muayenehanede rastgele belge ibraz edemeyen yapmacıklı hekim gözaltına alındı. Tedavide geçer sedye ve malzemelere üstelik halk konulurken, o anlar ise kameralara yansıdı.

Kağıthane İlçe Inanma Müdürlüğü Asayiş Çağ Amirliği polisleri, umum sağlığını korumaya yönelik yaptığı çalışmalarda Sultanselim Mahallesi’ndeki tıpkı binada diş muayenehanesini olduğu ve gizliden gizliye olarak hayatiyet gösterdiğini belirleme etti. Fiziksel takibin peşi sıra harekete geçen polis ekipleri, muayenehaneye yeğin düzenledi. Baskında muayenehanenin girişinde insanların ilk kânun beklediğini gören polis güçleri ekipleri, içeride hastaları otama ettiği öğrenilen ecnebi uyruklu düzme avrat hekim M.A.’ya işyerinin ve kendisinin bitirme evraklarını sordu.

Kaçan muayenehaneye baskında sahte hekim gözaltında

Kadın hekim, doküman gösterememesi konusunda gözaltına alınırken, tedavide geçer tıbbi malzeme, ilaç ve tetkik sedyeleri ile çokça sayıda malzemeye ise ahali konuldu. Dominant anları ise kameralara yansıdı. Öte yandan olayla muayenehanede gözaltına alınan eş doktor M.A.’nın emniyette ifadesi alınarak “yetkisiz tabiplik suçu” maddesinden adli iş yapıldı. Emniyette işlemleri tamamlanan M.A. müddeiumumilik talimatıyla azade bırakıldı.

Share: