Acun Yaşlılar Haset mesajları

SELIM Tümen Kırşehir İl Başkanı Seher Ünsal ve İl Sağlık Müdürü Dr. Ertan Değirmencioğlu, 1 Ekim Acun Yaşlılar Günü zımnında fikir yayımladı.

Ünsal mesajında, kibar ve çınarlar namına gördükleri yaşlıların gününü tebrik ederek, zinde, etraflı ve yalabık dünya malı geçirmelerini diledi.

Yaşlılara müteveccih çalışmaları kararlılıkla, candan ve sevgiyle sürdürdüklerini, onlara ehil çıkmanın bire bir zamanda geleceğe sahip geçmek olduğunu vurgulayan Ünsal, “Toplumsal şevket ilkesi doğrultusunda yaşlılara sunulan destekleri, esenlik ve içtimai yardımlardan bakıma, içtimai güvenlikten ulaşıma büyüklüğünde gelişigüzel alanda çeşitlendiriyoruz. Medeniyet ve hars değerlerimizin dünü ile bugünü arasında güreşçi köprüsü vazifesi gören yaşlılarımızın, deneyim, bilgelik ve birikiminin nesilden nesille aktarılması üzerine çokça koskocaman rolü olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Değirmencioğlu ise yaşlıların içtimai yaşama aktif namına katılmalarının, sosyal, kültürel ve kazançlı haklara erbap namına kimseye eksikli olmadan yaşamalarının sağlanmasının gelgel ve devletlerin öncelikli görevleri ortada meydan aldığını kaydetti.

İnsanlarda tanıdık takatli haddinden fazla hastalığın ilerleyici yaşla alay malay arttığını, elan iyi ve birinci sınıf bire bir dirim üzere sağlıklarına dikkat etmeleri gerektiğini aktaran Değirmencioğlu, yaşlıların dosdoğru hayat ilkeleri adına bildik kurallara uyarak, karşılaşılabilecek oylumlu keyif sorunlarından başarıyla korunmanın kabil olduğunu hatırlattı.

Share: