İSEDAK Faziletkâr Düzeyli Uzmanlar Toplantısı başladı

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Hesaplı ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 38. Toplantısı, Erdemli Seviyeli Uzmanlar Toplantısı ile İstanbul’da başladı.

Harbiye’deki tıpkısı otelde basına vabeste başlayan Yüksek Düzeyli Uzmanlar Toplantısı’nda bugün iki oturum gerçekleştirilecek.

Birinci oturumda, “İSEDAK Stratejisi ve Uygulanmasına İlişkin Tabir”, “İİT-2025’in Uygulanması: Eylem Programı”, “İİT Üyesi Ülkeler Özelinde Dünyadaki Kazançlı Gelişmeler” ve “İİT İçi Ticaret” başlıkları ele alınacak.

İkinci oturumda ise “Konuşu İşbirliği Alanında Özel Sektörün Rolünün Artırılması”, “Finansal İşbirliğinin Derinleştirilmesi”, “Ulaştırma ve İletişimin İyileştirilmesi”, “Sürdürülebilir ve Rekabetçi Ayrımsız Turizm Sektörünün Geliştirilmesi”, “Tarım Sektöründe Verimliliğin Artırılması”, “Yoksulluğun Azaltılması”, “Dijital Transformasyon Alanında İşbirliği” ve “Kovid-19 Pandemisi Işığında Etkin Içtimai Yardımların Sağlanması” konuları konuşulacak.

Toplantı kapsamında erte değişmeyen taslakları kabul edilecek. Pazartesi haset üstelik İSEDAK 38. Bakanlar Toplantısının küşat töreni gerçekleştirilecek.

Toplantı, 29 Teşrinisani Salı günü sona erecek.

Share: