İmamoğlu’nun yargılandığı çağ Almanya’ya giden Kılıçdaroğlu’na içtimai medyada reaksiyon yağdı

İstanbul Büyükşehir Uray (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Faziletli Intihap Müesses (YSK) üyelerine hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davanın duruşması görüldü.

İMAMOĞLU’NDAN İSTANBULLULARA KRİTİK ÇAĞRI

İmamoğlu’nun kararın beklendiği dakikalarda sosyal iletişim araçları hesabından İstanbullulara yaptığı çağrı ise şişman ses getirdi. İmamoğlu, “16 milyon İstanbullunun evi Saraçhane’dir. İstanbul ve Türkiye, iradesine henüz geçmiş elbet cemaat çıktıysa zaman da çıkacaktır. Değişmeyen ne olursa olsun, gâh sevincimizi kâh irademizi izhar etmek namına herkesi saat 16.00’da Saraçhane’ye nida ediyorum” ifadelerini kullandı.

BÖYLESİNE ÖNEMLİ BİR GÜNDE ALMANYA SEYAHATİNE ÇIKTI

Adliyedeki tansiyonun seçkin geçen an yükseldiği tıpkı süreç devam ederken, İmamoğlu üzere böylesine kocaman tıpkısı sav gününde CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Almanya seyahatine çıkması ise içtimai medyada tepkilere hastalık oldu.

SOSYAL MEDYADAN ELEŞTİRİ YAĞMURU

Ana temasını uran dönüşümünün oluşturacağı Almanya programında danışman Rifkin’in çarkıt Almanya Başbakanı Angela Merkel ile başlattığı sınai ve yeşil enerji dönüşüm hamlelerini yerinde gözlemleyecek olan Kılıçdaroğlu’nun gezi tarihini böylesine ciddi bir devir kendisine seçmesini eleştiren çokça sayıda kullanıcı özellikle Twitter üzerinden eleştiri yorumlarında bulundu. İşte o yorumlardan bazıları;

Share: