Ilbay Tuncay Sonel, Cumhuriyet’le emsal site sakinlerini konuşma etti

Kalaba Valisi Tuncay Sonel, Cumhuriyet’in 99. yılı kutlamaları kapsamında, 1923 yılında doğan şehir sakinlerini mülakat etti.

İlk ziyaretini Altınordu ilçesi Karşıyaka Mahallesi’ne özne Ilbay Sonel, burada yıllar evvel eşini kaybeden ve oğluyla alay malay hararetli 99 yaşındaki Fatma Keder ile arkadaşça etti.

Ziyaret nedeniyle memnuniyetini dile getiren Fatma Çığlık, “Bizleri boydak bırakmayan sayın Vali’mize teşekkürname ediyoruz. Allah razı olsun, metin hayat şans etsin” diye niteleyerek duygularını dile getirdi.

Ardından Karacaömer Mahallesi’nde dinç 1923 doğumlu Mehmet İzzet Hüsam’ı konuşma eden Ilbay Sonel, kendisine dosdoğru ve uzun ömürler diledi.

Ziyarette Mehmet İzzet Hüsam ise askerlik anılarını Ilbay Sonel ile paylaştı.

Daha bilahare Bucak Mahallesi’nde dinamik 1923 tevellütlü Emine Özbucak’ı evinde görüşme eden Sonel, bire bir müddet kardeşçe ederek gelişigüzel şeye ihtiyacı olup olmadığını sordu.

Sonel, Öceli Mahallesi’nde hararetli Havva Kırış’ı birlikte evinde konuşma ederek kendisiyle bire bir süre ahbapça etti.

1923 doğumlu 51 yaşlıya ulaşıldı

Vali Sonel, yaşlılarla yadigâr fotoğrafları çektirdiği ziyaretlerde, Cumhuriyet’in 99. yılı kutlamaları kapsamında Kalaba genelinde 19 ilçede Cumhuriyet ile yaşı bir olan 1923 tevellütlü 51 ata ve nineye ulaşıldığını söyledi.

“Onlar bizim başımızın tacı” diyen Ilbay Sonel, yaşlıları fırsat buldukça daim konuşma etmeye çalıştıklarını anlatım etti. Sonel, “Kapımız sizlere daim sarih. temas şeye ihtiyacınız olduğunda yanınızdayız. Cumhuriyet çınarlarımızı ilçebay arkadaşlarımız ve ekiplerimizle alay malay evlerinde musahabe ediyor, hatırlarını soruyoruz. Rabbim dedelerimize, ninelerimize sağlık versin, Allaha sevimli olsunlar.” diye niteleyerek konuştu.

Share: