Kırşehir haberi | Kırşehir’de martir aileleri üzere kültür gezisi düzenlendi

Kırşehir Şehit Aileleri Içtimai Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince “Behişt Vatanın Lahut Emanetleri” projesi kapsamında martir ailelerine müteveccih Güneydoğu Rum illerine kültür gezisi düzenlendi.

Dernekten yapılan yazılmış açıklamaya göre, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Yeter’in de eşlik ettiği ziyarette ilk adına 25 Fasıla Panorama Müzesi musahabe edilip, şehitlikte dua edildi. Gaziantep’in tarihi ve kültürel bölgeleri şehit ailelerine tanıtıldı.

Ardından şehit aileleri, Şanlıurfa’dahi Göbekli Bel, Balıklıgöl ve türlü mekanları gezdi.

Kırşehir Martir Aileleri Toplumsal Yardımlaşma ve Tesanüt Derneği Başkanı Mutlu Kılıçaslan ile Şanlıurfa Martir Aileleri Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Güç ve kâh martir yakınları, Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan’ı dahi musahabe etti.

Kılıçaslan, “Projemizin sonuç etkinliği olan Güneydoğu Rum illerine müteveccih kültür gezisini tamamladık. Martir ailelerimizin motivasyonunu bırakmak ve irtibat beraberliğini bulmak amacıyla hakeza bire bir aktiflik düzenledik. Ailelerimizin memnuniyeti bizim amacıyla çok zer, kamu şehit yakınlarımıza her antlaşma tıpkı bala ve cömert kabilinden yaklaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Share: