ICRA VEKILI SOYLU: BURSA’DA CEZAEVİ MEMURLARINI TAŞIYAN ARACA BOMBALI SALDIRININ FAİLLERİ YAKALANDI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’birlikte DÜRÜST Fırka İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şarki ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Soylu, “Tanrı’a hamdolsun, zaman ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, bir yegâne yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye büyüklüğünde bir zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’da Afrin’den sonsuz yıldırıcı aktardıkları, terörle mücadelede yer ağırlık alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun ki bire bir biricik yıldırıcı kalmadan zaman arı sili. Aynı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada ifade etmek istiyorum, size nakletmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah geçenlerde tertemiz olacak. Cenabıhak felek edecek 29 Ilk Teşrin 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bire bir yegâne rezil terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz nazik devrimlerin altına imza attınız ama zaman burada iş bitmiş değil. Gene söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Herif Sakarya Kayran Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Eli Nimetli memlekette beş, ortaokul, lise, üniversite okumadın mı? Ömründe hiç Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe hiç Sakarya’dan geçmedin mi? Bire Bir de inanarak anlatıyor. Yalanı o büyüklüğünde domuzuna konuşuyor ki, o büyüklüğünde güzelce konuşuyor. Amma sınır ötesi tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle şüphesiz oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı şüphesiz alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden geçmiş bu ülkede sana benzeyen mandacılar vardı, tarihe gömdü bu ulus, tarihe” diye niteleyerek konuştu.

‘MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını söyleyen Aristokrat, “Demin hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine tekme atıyorlar. Korkuyorum gelişim bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, aynı üstelik belediye başkanlarına meni altı çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na işaret altı çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na belen şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar idraksiz bıraktı, demin Türkiye’yi gene koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna cevaz etmeyelim” ifadelerini kullandı.Share: