Serencam an haberi! Vekil Soylu: Bursa’da mapushane memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Edirne’da SELIM Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Tanrı’a hamdolsun, bugün ülkemizde terörist sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek tertemiz, tıpkısı biricik terörist kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar tıpkısı zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’üstelik Afrin’den sürekli terörist aktardıkları, terörle mücadelede genişlik yumruk alanlardan birisi olan Amanos Dağları Tanrı’a hamdolsun kim aynı bir tane terörist kalmadan zaman tertemiz. Bire Bir taraftan Erzincan arı sili, Bingöl arı sili, Erzurum arı sili ve burada bildirmek istiyorum, size anlatmak istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 terörist kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Cenabıhak nasip edecek 29 Ekim 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde bir biricik namert yıldırıcı kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN GEÇMIŞ SANA MÜMASIL MANDACILAR VARDI’CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Aristokrat, “Siz iri devrimlerin altına imza attınız ama zaman burada aksiyon tükenik değil. Tekrar söylüyorum; baştan başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Kayırıcı Sakarya Yer Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Mübarek memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe on paralık Sakarya’dan geçmedin mi? Tıpkısı bile inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar fena hâlde konuşuyor kim, o büyüklüğünde evire çevire konuşuyor. Ama sınır ötesi tezkeresine faydalı oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile iktidar oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle lacerem oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı zahir alınır. Lan Kılıçdaroğlu, senden önce bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu ulus, tarihe” diye niteleyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE ÇIFTE ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, ortak yönetim hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Soylu, “Demincek hangi yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hareket bana düşecek diye niteleyerek. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine çifte atıyor, ayrımsız bile belediye başkanlarına işaret şeş çalışıyorlar. Ankara Belediye Başkanı’na belen şeş çalışıyor, İstanbul Şehremaneti Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye senelerce bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi senelerce bu koalisyonlar kavrayışsız bıraktı, demin Türkiye’yi tekrar koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Şanlı Duygusal ZERAY- Olgay GÜLER- Garaz AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: