Samandağ Şehremini Eryılmaz, İç Küçük Asya Belediyeler Birliği’nden Cesim İsimleri Ağırladı

Hatay’a gelerek aynı sekans temasta bulunan Yenimahalle Belediye Başkanı ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı Fethi Yaşar, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Aldanmaz ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Umumi Sekreteri Sağlıklı Çoruk, Samandağ Belediye Başkanı Hempa Eryılmaz’ı müzakere etti.

İlk ilk Samandağ Belediyesi’ne gelerek Başkan Eryılmaz’ı makamında ziyaret eden misafirler, henüz sonra Başbuğ Eryılmaz ile alay malay Samandağ Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk defa Samandağ’da kurulan Gastronomi Köyü’nü, Vakıflı Köyü’nü ve Vakıflı Mahallesi’ndeki Vakıflı Meryem Asıl Kilisesi ile Hıdırbey Mahallesi’ndeki Musa Ağacı’nı, Hz. Hızır Türbesi’ni ve Atatürk Kıyı Parkı’nı gezdiler.

Yenimahalle Belediye Reisi Fethi Yaşar ve beraberindeki yıldız bilimi, ilçeye kazandırılan Atatürk Yaka Parkı’nı ve Gastronomi Köyü’nü çok beğendiklerini dile getirdiler.

Samandağ Belediye Reisi Yâren Eryılmaz, sosyal iletişim araçları hesaplarından ziyaretle ilgilendiren yaptığı açıklamada, “Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı ve İç Anadolu Belediyeler Birliği Başkanı sayın Fethi Yaşar ve Eskişehir Odunpazarı Belediye Başkanı sayın Kazım Aldanmaz, eşleri ile gelişigüzel bizlere rikkat ziyaretinde bulundular. Değerli misafirlerimizi ilçemizde ağırlamaktan bahtiyarlık duyduğumuzu izah etmek istiyor, kendilerine şişman ziyaretlerinden ötürü teşekkürname ediyorum” dedi.

Share: