Husumetlisini vurup, başında sigara içen dalavereli tutuklandı

KARAMAN’dahi kendisini bıçaklayan husumetlisi Zekeriya K.’yi (67) tabanca ile vurup, başında sigara içen Hayrettin Akdağ (58) tedavisinin arkası sıra gözaltına alınıp, tutuklandı.

Görüngü, 3 Eylül’de saat 10.00 sıralarında Fenari Mahallesi 293’üncü Sokak’ta meydana geldi. Evine giden Hayrettin Akdağ, sokakta 7 yıldır husumetli olduğu Zekeriya K. ile karşılaştı. Sâdır kavgada Zekeriya K., Hayrettin Akdağ’ı 2 yerinden bıçaklayarak yaraladı. Fiyat veren Akdağ da tabanca ile Zekeriya K.’ye 4 el ateş etti. O anlar, asayiş kamerasına yansıdı. Görüntülerde, Hayrettin Akdağ’ı sigara yakıp, kanlar içinde yatan Zekeriya K.’yi tıpkısı süre izlediği görüldü.

HUSUMET, ‘KÜFÜRLEŞME’ YÜZÜNDEN BAŞLAMIŞ

İhbarla mevrut afiyet ekiplerince Karaman Yetişek ve Araştırı Hastanesi’ne kaldırılan 2 yaralı, tedavi altına alındı. Tedavisi tamamlanıp, taburcu olan Hayrettin Akdağ, cemaziyelevvel polis güçleri ekiplerince gözaltına alındı. İşlemleri sonrası adliyeye gönderme edilen Hayrettin Akdağ, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Zekeriya K.’nin ise tedavisinin sürdüğü bildirildi. bu arada düet arasındaki husumetin 7 yıl ilk ‘küfürleşme’ nedeniyle başladığı, bu süreçte tarafların gine 2 defa ‘küfürleşme’ nedeniyle birbirlerinden şikayetçi olduğu ortaya bundan sonra. Fenomen ile ait soruşturma sürüyor.

Share: