Görgülü spor haberleri: Kuyucak’ta sporda muvaffakiyetli olan kollar ödüllendirildi

Aydın’ın Kuyucak ilçesi, çocuklara ve gençlere yapılan yatırımlarla hem sporda hem bile eğitimde çıtayı yükseltti. Bir Nice spor branşında madalya avcısı olan çocukları bekâr bırakmayan Başbuğ Ertürk, “Sporun ve eğitimin ilçesi olma uğrunda çarçabuk ilerleyen ilçemizin başarılı gençlerini kutluyorum” dedi.

Her geçen aktarılma kalan spor tesisleri, eğitim tesisleri ve sosyal alanlarda yetişen ve çocuklar üstelik kül bunlara paralel adına eğitimde ve sporda çıtayı yükseltti. Başkan Ertürk’ün desteğini düzlük çocuklar başarıdan başarıya koşmaya bitmeme ediyor. Çocukların başarıları ile balaban alım duyan Belediye Reisi Metin Ertürk, Toy Spor Haftası etkinliklerinde bile çocuklarla bire bir araya gelerek başarılarını kutladı.

Başarılarını sayısız madalyalarla taçlandıran dallar ilkin gelmek amacıyla hoca ve velilerini Kuyucak Belediyesi Toyluk Merkezi Içtimai Tesisleri’nde ağırlayan Komutan Ertürk’e, İlçe Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi, Toyluk ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Bodur zevcelik etti. Çocukları biricik bir tane kutlayan Kaymakam Niyazi ve Başbuğ Ertürk, herhangi bir çocuğa dürü verdi.

Birçok spor branşında madalya avcısı olan çocukları tebrik kartı eden Başbuğ Ertürk, “Sporun ve eğitimin ilçesi olma önünde hemencek ilerleyici ilçemizin kudretli gençlerini kutluyorum. Idmansız Spor Haftası etkinliklerinde Kuyucak’ımıza muvaffakiyet getiren Kuyucak Belediyesporlu sporcularımızla bire bir araya geldik. Karate, el topu ve atletizm branşlarında ilçemize madalya ve kupalar kazandıran sporcularımızı ve antrenörlerimizi kutluyor, ailelerimizi tebrik kartı ediyorum. Birçok branşta çalışmalarına devam fail Kuyucak Belediyesporumuza başarılar diliyorum. Kuyucak Belediyesi ve Kuyucak Cahillik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan kurslarda terbiye gören Kuyucak Belediyesporlu sporcularımızı kazandıkları madalya ve kupalardan yağlık kutlama ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Kuyucak’a çokça güzelce tesisler kazandırdık”

Kuyucak’tan başarılı milli sporcuların çıkacağına inandığını tamlayan Kuyucak Şehremini Mukavemetli Ertürk, “Kuyucak Belediyesi kendisine hedefimiz, çocuklarımız hem eğitimlerine bitmeme etsinler hem bile seçme sosyal faaliyetin içerisinde olsunlar istiyoruz. Çocuklarımıza henüz bol eğitimler verebilmek amacıyla, Kuyucak’a çokça güzelce tesisler kazandırdık. Dünya çapındaki liyakatli sporcular kadar Kuyucak’tan birlikte illet liyakatli sporcular çıkarmayalım kim? Ego inanıyorum, bizim çocuklarımızın içerisinden da liyakatli sporcular çıkacaktır” diye konuştu.

Kuyucak Kaymakamı Fehmi Sinan Niyazi da konuşmasında, “Acun’bile eşine az rastlanır imkanlarla sizlere bakım vermeye çalışıyoruz. Siz gençlerimizden bile bunların karşılığını alabilmek bizleri gururlandırıyor. Yapılan tesislerin içlerini ruhlarıyla dolduran sizlersiniz” dedi. – AYDIN

Share: