Van’da “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum YANLIŞSIZ Parti’ye Gençlik Buluşması” düzenlendi

Van’birlikte DÜRÜST Öğür Toyluk Kolları aracılığıyla “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum AK Öğür’ye Deneyimsizlik Buluşması” düzenlendi.

Edremit ilçesindeki Gebze Su Sporları Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe katılan SELIM Tümen Genel Başbuğ Yardımcısı Erkan Kandemir, SELIM Fırka’nin bölgenin, barışın, birliğin ve beraberliğin partisi olduğunu söyledi.

Van’a ve gençlerine güvendiklerini belirten Kandemir, Türkiye’nin yeryüzü tüvana, sunu cıvıl cıvıl, heyecanı yeryüzü faziletli illerinden birinin Van olduğunu belirtti.

Seçimlerde ilk kez oy kullanacaklara seslenen Kandemir, şöyle konuştu:

“İlk oyunuzu Recep Tayyip Erdoğan’a, DÜRÜST Öğür’ye vermeye hazır mısınız? Aramıza kargaşa tohumları ekmeye, barışı bozmaya, bizi birbirimize düşürmeye çalışanlara taannüt 2023’te Tayyip Erdoğan’a, AK Fırka’ye sahip çıkmaya hazır mısınız? İşte Van. Sizleri kutlama ediyorum. Programımızın balkı olmasını diliyorum. Mücahede veren, gayret gösteren arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. İnanıyorum kim Van, Recep Tayyip Erdoğan’a esasen topluluk çıkacak. ‘Acaba AK Tümen bölgede hangi yapacak? Van’üstelik hangi olacak’ diyenler şahit olsunlar, görsünler kim gençlik burada. SELIM Tümen gençlerin, Kürtlerin, Çerkezlerin, Türklerin partisi. Van yaktığı bu belen fişeği ile birlik Türkiye’ye denk olacak.”

Festival havasındaki etkinliğin birliğin, beraberliğin, gönlünde barış olanların, aklında, zihninde kardeşlik olanların nişanesi olacağını vurgulayan Kandemir, “2023’te YANLIŞSIZ Parti sandıktan bir numara tümen namına çıkacak, Cumhurbaşkanımız dahi Türkiye yüzyılının lideri olacak.” dedi.

“Akilane tıpkısı iş yaptığımı bugün kesin bir şekilde görebiliyorum”

DÜRÜST Fırka Genel Suret Gençlik Kolları Başkanı Eyyüp Mesabe İnan üstelik “İlk Oyum Erdoğan’a, İlk Oyum DOĞRU Parti”ye programının üçüncüsünü Van’üstelik gerçekleştirdiklerini belirtti.

Van’dahi 2023’te terörün değil, adamakıllı bire bir enerjinin, evire çevire gençliğin haykırışının yükseleceğini kaydeden İnan, “Bunu sürekli namına hissedeceğiz. Van’de bugün çoluk çocuk benzeri ses veriyor. ‘Vanlı gençlerin partisi, Kürtlerin partisi AK Tümen, Kürtlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ diyor. Bunu bir Kürt kardeşiniz adına söylüyorum. Yıllar önceki ilk defa oy kullanacağımda çokça heyecanlıydım. Hem memleketimiz hem üstelik milletimiz üzere önce oyumu DOĞRU Parti’ye, Recep Tayyip Erdoğan’a verdim. 11 sene sonradan ne büyüklüğünde akilane bire bir hisse senedi yaptığımı zaman kemiksiz bire bir şekilde görebiliyorum.” diye konuştu.

Gençlerle ahali ele vererek, sosyal hayata bakir bire bir galeyan getirdiklerini anlatan İnan, şehirlerde ve yaylalarda iri tıpkı huzurun bilgili olduğunu vurguladı.

“Terör bitti”

Çocukların çıktı okula gittiğini, derslerine çalıştığını, mühendis, hekim, yazılımcı olduklarını rapor eden İnan, şunları söyledi:

“Evet bu ince sürede biz hangi kaybettik? Fert kaybettik. Kırk sene süresince sağlık kaybettik, şehitler verdik. İnsanlarımız, gençlerimiz o mağaralarda heder olup gittiler. Son ne oldu? Yıldırı bitti. Haliyle bitecekti. Deminden o zihniyetin ağzında balaban laflar var. Onlara Vanlı gençlerle alay malay şunu araştırmak geçişsiz. Buraya hangi hizmeti getirdiniz? Buraya huzur mu getirdiniz? Gençlerin hayatına katkıda mı bulundunuz? Terbiye mi, ati mi, gelişim mi önerdiniz? Önerdikleri hoppadak mağaralarda terörist tavlandırmak oldu. İşte gördünüz. Yıllarca şehremaneti başkanlığı yaptılar. Şu ortamı Vanlı gençlere reva gördüler mi? Hepiniz bu şehirde yaşadınız. Van’ı, Diyarbakır’ı, Hakkari’yi Şanlıurfa’yı Ağrı’yı hizmetle buluşturdular mı? Şehrin gençlerine, eğitimler üzere bakir fırsatlar sundular mı? Faydalı. Geri Hakkari’deydim, bambaşka benzeri coşku vardı. Ağrı’da beraberlik ortamı var. Hakkari’den Van’a gece üç buçukta geldim. Büyük tıpkısı yürek ve huzurla geldim. Eskiden bu var mıydı? Yoktu. Bunu Recep Tayyip Erdoğan yaptı. Hakkari’ye hava meydanı yapacağımız zaman tam 98 nöbet saldırdılar. ‘Yapamazsınız’ dediler çünkü bu bölgeye havalimanı, el ve köprüyü yerinde görmediler. Deminden birileri ‘niye kez, havalimanı yaptınız?’ diyor. Buranın gençleri amacıyla ve istihdamı için yaptık.”

“Vanlı gençler Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe yürüyecek”

“Bu zamana büyüklüğünde şunu söyledik. Bire Bir siyasal parti, terör yardakçısı, terörün uzantısı dedik. O tümen HDP’ydi?” diyen İnan, şunları kaydetti:

“Zaman artık Türkiye’bile terörün uzantısı ikinci tümen var. O de Cumhuriyet Halk Partisidir. Mersin’de martir olan Sedat Gezer’i rahmetle anıyoruz. Ruhu cıvıl cıvıl olsun. Onu şehit fail ağır teröristler ne partinin raporunda imdi? Cumhuriyet Ahali Partisinin raporunda imdi. Bugün yıldırı örgütü referansıyla konuşuyorlar. Türkiye’de daha çok iki öğür terörün uzantısıdır. Biri HDP diğeri ise CHP’nin ta kendisidir. Bu nedenle biz burada 2023 Türkiye’sine net tıpkı karşılık veriyoruz. Diyoruz ki Van’da gençler henüz çok teknolojiyle, daha fazla sosyal aktiviteyle, daha fazla kariyer merkezleriyle buluşacak. Vanlı çoluk çocuk Recep Tayyip Erdoğan’la geleceğe, 2053 ve 2071’e yürüyecek. Van’a genişlik ilgiyle duygularımızla geldik. Sizlere şurası tetebbu etmek istiyorum. Van’dan öyle ayrımsız patırtılı verin ki İzmir’üstelik yankılansın. 2023’te gençlerin başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı baştan başkan yapmaya var mıyız? Gençlerin partisi YANLIŞSIZ Öğür’yi yeniden kuvvet yapmaya var mıyız? İlk oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a”

Konuşmaların arkası sıra DJ Emre Kınay görüntü aldı, gençler halay çekti.

Programa, AK Fırka Van milletvekilleri İrfan Kartal, Osman Nuri Gülaçar, Abdulahat Arvas, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Gülşen Orhan, AK Öğür MKYK Üyesi Belgit Kayatürk, DÜRÜST Öğür Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ve kaza şehremaneti başkanları da katıldı.

Share: