Etkili yayında fehamet açıkladı! İşte BBP lideri Mustafa Destici’nin hesaplamasına göre yeni minimum ecir

Milyonların heyecanla beklediği minimum ücret zammında ferasetsiz sayım başladı. Mücahede ve Içtimai Güvenlik Bakanı Vedat Bilimci, değişmeyen için salı gününü bel etti. Nazır Bilimci bugün yaptığı açıklamada, “Salı haset minimal ecir müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin bile ödeyebileceği bir ecir seviyesinde ahenk sağlayacağız.” dedi.

DESTİCİ: YÜZDELIK 40 İLE 50 ARASINDA ZAM BEKLİYORUM

Tüm Türkiye kararı iple çekerken Topluluk İttifakı’nın ortağı BBP lideri Mustafa Destici, HaberTürk deli dolu yayınında minimum ücretle ilgili özen calip açıklamalarda bulundu. Çözüm odaklı ayrımsız faaliyet yürütüldüğünü belirten Destici, agari ücrette yüzde 40 ile 50 arasında tıpkısı remiks beklediğini söyledi.

“YANLAR RIZA GÖSTERECEK”

Destici, “Kâffesi uzlaşıya vazıh. İşveren kesimi 7 binin üstünde rakamlarla başladı. İşçi sendikamız 7 bin 800’ler civarında kırmızı çizgisi vardı. Hükümet üstelik gördüğüm kadarıyla bunların bile üzerine bir rakamı düşünüyor. Ben yüzde 40 ile 50 arasında minimum ücrette artım meydana geleceğini düşünüyorum. Buna dahi hükümet, iştirakçi kesimi ve çalıştıran kesiminin murat göstereceğini, burada uzlaşacaklarını tahmin ediyorum.” ifadelerini kullandı.

ASGARİ ECIR HANGI KADAR OLACAK

Eğer artım yüzde 40 oranında olursa minimum sevap 7 bin 700 TL’ye, yüzdelik 45 oranında bindirim yapılırsa 7 bin 975 TL’ye, yüzde 50 oranında olur ise 8 bin 250 TL’ye çıkma

Share: