Nazilli Ekincilik Fuarı kapılarını açtı

Aydın’ın Nazilli ilçesinde 17-20 Antrakt tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Nazilli Ekincilik Hayvancılık ve Azık Fuarı kapılarını açtı. Okkalı katılımla gerçekleşen açım töreninin peşi sıra vatandaşlarla buluşan katılımcılar stantları doldurdu.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) yurt içi fuar takviminde kayran düz ve bu sene 17-20 Antrakt tarihleri ortada Nazilli Sümer Vakfı yararına gerçekleştirilecek olan Nazilli Ekincilik Hayvancılık ve Besin Fuarı açıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının peşi sıra Nazilli Belediyesi Mehter Takımının gösterileri ile açılışı gerçekleştirilen fuar ile ait tören düzeni üyeleri birer müzakere yaptı.

“Nazilli bu fuarla gücünü gösterdi”

Fuarın Nazilli üzere bir evvel düşündüğünü anlatım eden Nazilli Tecim Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu: “Nazilli’de fuarcılığın dışında 56 dönem ortamında Nazilli’miz aynı işaret çıkardı. Bu eserin arkasında olan özellikle Kaymakamımız Sedat Sırrı Arısoy, Sümer Vakfı çalışanları ve emeği sabık herkese haddinden fazla teşekkür ederiz. Nazilli bu fuarla gücünü gösterdi. Nazilli isterse benzeri şeyler yapabilir. Herkesin emeği ile aynı iş çıkardık. Sümer Vakfının bir numara ve sunu evire çevire eseridir. Nazilli’ye benzeri değer kattık. İnanıyorum kim ayrımsız elan kim fuarımız daha adamakıllı ayrımsız yerde olacak. Nazilli halkı buna layık” dedi.

“Bizim devlet olmaktan bambaşka kurtuluşumuz bulunmayan”

“Her platformda aynı araya gelmeliyiz” diyen Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Aslan, “Geçenlerde değişik tıpkısı fotoğraf vardı, demincek saf adına henüz ayrımlı bir ışık var. Mümkünse bu fotoğrafta hep benzeri araya gelmeyi becermemiz geçişsiz. Maalesef biz bunu beceremiyoruz. Tığ STK’lar olarak siyasal görüşümüz olmadığı için bu çeşit etkinliklere ortaklık sağlıyoruz. Bunu siyasetçilerinde yapması gerekir. Aydın’ın doğusu maalesef iyesiz. Merkezde hakeza aktiflik olduğunda hep oluyor. Bizim il olmaktan ayrıksı kurtuluşumuz bulunmayan” dedi.

“Üreticimizin emeğini bulunmaz ayrımsız şekilde satalım”

Belediye Başkanı Kürşat Açık Deniz Özcan, fuarın gerçekleştirilmesinde akıllıcasına bir proses işletildiğini söyledi. Fuarın, bölgenin yer şişman fuarı olduğuna birlikte özen çeken Komutan Özcan, “Nazilli amacıyla bu benzeri kıvançtır. Bu fuar Nazilli’nin tanıtımıdır. Nazilli yer almak amacıyla bütün çabaları gösterecektir. Gelişigüzel olduğumuz sürece neler yapılabildiğini gösterecektir. Nazilli’de serbest ticari bölgenin yapılması amacıyla çalışıyoruz. Kimsenin endişesi olmasın. 20 sene geçmiş hangi söylüyorsak 20 yıl bilahare üstelik aynısını söyleyeceğiz. Üreticimizin emeğini nadir benzeri şekilde satalım. Nazilli arz pir şeyleri türe ediyor” dedi.

“Nazilli kızıl mesabesinde tıpkısı ilçe”

Nazilli’nin altın değerinde tıpkısı bölge olduğunu dile getiren Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Sarısoy, “Zaman heyecanlı ve mutlu günlerden bire bir dönme. Nazilli değerli mesabesinde bir ilçedir. Tarihin gelişigüzel çağında insanların yaşamak ve olmak istediği bir yer olmuştur. çıktı üstelik anca olacak, insanlar eş çıkacaktır. Pandemi döneminde gördük ki, Nazilli ayrımsız araya geldiğinde neler yapabiliyor. Şimdide fuarda gördük, 50 eksiklik aktarılma üzere güdük ayrımsız sürede hakeza iyice organizasyonu gerçekleştirme başarısını gösterdik. Bu vakit kaybetmeden bir ekincilik fuarı değil, bu tertip Sümer Vakfı’nın var olmasıdır. Sümer Vakfı Sümerbank’ın mirasıdır. Herkesi Sümer Vakfı’na organ olmaya nida ediyorum. Nazilli zaman rüştünü ispatladı. Ayrımsız araya gelince neler yapabileceğini gösterdik. Emeği geçenlere çok teşekkürname ederim” dedi.

Konuşmaların peşi sıra Sümer Vakfı mütevelli heyetinde bulunan üyelere teşekkürname belgesi arz edildi. Törenin ardından stantlar gezildi.

Fuara ağırbaşlı iştirak bekleniyor

Cumartesi günü saat 14.00’de açılışı gerçekleştirilen fuara gösterişli bağlam ve temenni olunca 3 devir sürmesi planlanan fuar bir devir daha uzatılarak Salı gecesi sona ermesi kararlaştırıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) resmi genel ağ sitesinden yapılan bilgilendirmede Ekincilik Makinaları, Efsanevi Yetiştiriciliği, Makine Ekipman ve Teknolojilerinin konu alınacağı 6 bin 500 metrekarelik mecbur fuar alanında 3 bin 500 metrekarelik sergilik alanı meydan alıyor. Yaklaşık 65 stantta 170 firmanın katılacağı fuar alanı doluluk zımnında kayran dışına üstelik taşarken, fuarda 320 markanın tanıtımı dahi sağlanmış olacak. – AYDIN

Share: