Edirne Valisi Kırbıyık ekol ziyaretlerinde bulundu

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, meslek ziyaretlerini sürdürüyor.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Ilbay Kırbıyık, Süleyman Demirel Bilim Lisesi, Karaağaç Ortaokulu, Hasan Sezai Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Selimiye Mesleksel ve Ustalık Küçük Asya Lisesi’ni müzakere etti.

Program kapsamında ilk namına Süleyman Demirel Marifet Lisesini musahabe eden Ilbay Kırbıyık, okulda incelemede bulunarak yapılan icraat hakkında bilgi aldı.

Sınıfları gezen Ilbay Kırbıyık, öğrencilere eğitim hayatlarında başarı diledi.

Öğrencilerle bir süre ahbapça fail ve tavsiyelerde bulunan Kırbıyık, şunları kaydetti:

“Önünüzdeki 5-10 yıl hayatınızın idraksiz kalanını belirleyecek. Gireceğiniz darülfünun, işinizi belirleyecek. İşiniz saf yerine toplumsal statünüzü, bol bolamat seviyenizi ihtimal yaşayacağınız şehirleri belirleyecek. Hayatınızın şişman ayrımsız kısmı bu süreçte şekillenecek. Bu dönemi haddinden fazla mebzul atlatmanız lazım. Burada dünyayla ilişkinizi kesme girmek istemiyoruz. Muhakkak toplumsal hayatın içerisinde olacaksınız. Sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunacaksınız. Fakat benzeri hedefiniz olmalı ve o hedef doğrultusunda ilerlemeniz geçişsiz.

Akademik başarı muhakkak haddinden fazla mehabetli. Hepinizin hedefleri var. Sizlerin arasından dahi birçok aksiyon dalında görev yapacak arkadaşlarımız çıkma. İyi üniversitelerde okuyup, bu ülkeye hizmet edecek insanlar olacak. Ancak bu hedefleri bereketli belirleyip, bu kasıt doğrultusunda dahi bol çalışmak geçişsiz. Sizlerin da sizden sonra okuyacak olanlara bereketli benzeri miras bırakmanız gerekiyor. Zamanınızı sportif, kültürel ve akademik anlamda kaliteli geçirmeniz haddinden fazla oylumlu. Hepinize hayatınızda başarılar diliyorum.”

Kırbıyık, daha sonraları değişik okulları konuşma ederek yapılan çalışmaları inceledi, öğrencilerle bire bir araya geldi.

Ilbay Kırbıyık’a ziyaretlerinde İl Milli Yetişek Müdürü Önder Arpacı ve başmuallim yardımcıları bile zevcelik etti.

Share: