Edirne haberi: Edirne’den kısa güdük

Havsa Belediye Başkanı Münevver Balkan, Abalar köyünde devam eden nöbet imal çalışmalarını inceledi.

Havsa Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, Belediye Reisi Balkan çalışmaları durumunda inceledi.

Abalar Köyü Muhtarı Şerif Baştürk’ten çalışmalarla ilişik vukuf düzlük Balkan, köylere destek olmaya devam ettiklerini tabir etti.

Balkan, Baştürk’ün talebi konusunda köy yollarında kullanılmak amacıyla malzeme desteğinde bulunduklarını ve çalışmaların gelişmemiş sürede tamamlanacağını kaydetti.

Motosiklet kulübü üyelerinden Balkan’a musahabe

Batıkale Motosiklet Kulübü Başkanı Özay Özkan ve kulübün üyeleri, Havsa Şehremini Aydınlık Balkan’ı makamında müzakere etti.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Balkan, ziyarette Havsalıların 30 Ağustos Zafer Turu’nda Batıkale Motor Kulübü ile tanıştığını anımsattı.

Kulübün kullanılmamış benzeri organize içerisinde olduğunu belirten Balkan, “Havsa merkezli ilk motosiklet derneği olacak Batıkale Motosiklet Kulübü ile kuma çalışmalar ve gösteriler yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Gezici Kütüphane Lalapaşa ilçesine geldi

Gezmen Kitabevi Lalapaşa ilçesinde bakım vermeye başladı.

Kaymakamlıktan yapılan açıklamaya göre, Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde, Edirne Valiliği destekleri ile İl Ekin ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde İl Ahali Kütüphanesi’ne sadık Seyyar Kütüphane, Atatürk İlkokulu’nda öğrencilerle buluştu.

Lalapaşa Kaymakamı Ömer Endişe, gurur amirleri, öğretmenler, karye ve mahalle muhtarları ile vatandaşlar Gezmen Kitabevi’nin gelmesi zımnında düzenlenen törene katıldı.

Törenin arkası sıra Ilçebay Bulut ve öğrenciler kütüphaneyi gezdi.

Share: