Balıkesir evcil haberleri: Arama Kurtarma şampiyonu Balıkesir’den

Balıkesir Büyükşehir Uray İtfaiyesi K9 Yetişek Merkezi’nde terbiye alan Köpekli Felek Arama Istirdat Birliği’nin Zehir isimli labrador cinsi köpeği, Sakarya’birlikte düzenlenen fariza sürücü belgesi sınavında kendi grubunu birincilikle tamamlayarak başarısını tescilledi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’nin kontrol kurtarma ve kirli laden operasyonlarında görev alan Yara isimli labrador cinsi kapik, Türkiye geneli Sakarya’bile düzenlenen parçalanmamış sınavları muvaffakiyet ile tamamlayarak zat grubunda şampiyon oldu. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi 2020 yılında şehirde tıpkı ilki gerçekleştirerek bünyesine taharri istirdat ve iz rastık operasyonlarında fariza matlup köpekler dahil etti. Zelzele, pinpon ve ivedi durumlarda fariza ahzetmek üzere getirtilen arama kurtarma köpekleri ile Balıkesir İtfaiyesi henüz dahi güçlendi.

Sakarya’üstelik planlı sınavlara, Balıkesir İtfaiye personeli – eğitmen Âlem Kurtay ile birlikte katılan Acı isimli labrador cinsi köpek, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Teşkilatına Kontrol -Istirdat Fariza Yetkisi kazandırarak tescilli aynı muvaffakiyet elde etti.

Yetişek merkezi müspet serencam verdi

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kat Başkanı Halil Yılmayan, “Bu başarının Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmayan’ın özel ilgisiyle oluşturulan K9 Yetişek Merkezi’nin ağız ağıza özlük imkan ve kabiliyetinin sonucudur. Bu sonuca göre; görevi hayat yetişmek olan Köpekli Yıldız Arama Istirdat Birliği’miz de denk ve avangart konumda sertifikalı alçak istirdat yapabilen ekip unvanı ile elverişsiz içi – elverişsiz dışı 7/24 nöbette olarak tehlikeye düşmüş rastgele canlının imdadına koşmaya hazırdır” açıklamasında bulundu.

Tüm dünyada mehabetli teşkilatlarda taharri istirdat operasyonlarında beğenilen ve özel namına yetiştirilip eğitilen; Belçika Mali, labrador ve Alman kurdu cinsindeki köpekler, Büyükşehir İtfaiyesi’nin 50 şahsiyet Şans Taharri Istirdat ekibiyle gelişigüzel fariza yapıyor. Ancak dışı pasaportlu; 4 Belçika Finansal ve 1 Alman kurdu eğitim uzluk sınavlarını geçerken Zehir isimli Labrador cinsi kapik hem eğitim bilimi ehliyet hem de görev ustalık sıvını geçerek uluslararası tescilli taharri istirdat köpeği oldu. – BALIKESİR

Share: