Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzde 80’lik istikbal oranına imza attık”

– Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Bir Numara fazda yüzdelik 80’lik istikbal oranına imza attık”

“Yurtlar sürecini birlikte analiz, traksiyon ve uygulama namına üç asıl başlıkta inceliyoruz”

ANKARA – Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı Sıkıntılı müracaat sonuçlarının birinci fazda yüzdelik 80 oranında karşılandığını duyurdu.

Toyluk ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Site Yurdu ortamında bulunan Elverişsiz Eş Güdüm Merkezi’nde 2022-2023 GSB Ensiz referans sonuçlarının birinci fazda komplo oranın yüzdelik 80 olduğunu açıkladı. Toplantıya antrparantez sayısal ortamda 80 Spor İl Müdürü katıldı.

“Yurtlar sürecini de çözümleme, plan ve uygulama kendisine üç anne başlıkta inceliyoruz”

Mikro referans süreçlerini ‘çözümleme, traksiyon ve aplikasyon’ olarak 3 anne başlıkta ele aldıklarını tamlayan Kasapoğlu, aplikasyon noktasında mektepli tertibat işleminin fazlara ayrıldığını belirterek, “Nezaret olarak parçalanmamış çalışmalarımızı haber odaklı bire bir şekilde tümü ile bire bir tümce yaklaşımı ile ele alıyoruz. Yurtlar sürecini bile analiz, çekim ve aplikasyon namına üç asıl başlıkta inceliyoruz. Uygulama aşamasına geçildiğinde ise bu çalışmalarımızı fazlara ayırdık. Bugün birinci safha sonuçlarını açıklayacağım. Ana amacımız, darülfünun gençliğini onların yurtlara yerleşme sürecini en okunabilen şekilde, sunma verimli, dallı güllü bir koordinasyon ile yapmak. Öncelikle cümle başvuruların tüm afaki tıpkısı şekilde ve sayısal ortamda hazırlandığını ifade etmek isterim” diye konuştu.

Başvurular 12 amme kurumun dijital altyapı verisinden analiz edildi

Başvuru sürecinde 12 kamu kurumundan öğrencilerin bilgilerinin çözümleme edildiğini nâkil Vekil Kasapoğlu, “Biliyorsunuz yeni eğitim bilimi tedrisat yılı üzere başvuruları başlattık. Bunun için 12 amme kurumu yoluyla, ÖSYM, YÖK, SGK, Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı, Mekân Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Kaynak ve Maliye Bakanlığı, Mücahede ve Toplumsal Güvenlik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Ev ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, YTB ve Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı’ndan sayısal kendisine teyit edilen altyapı ile analiz edildi. Başvurusu makbul sevgili öğrencilerimiz, sağlık, sükse ve toplumsal durum kriterleri anne alınarak sayısal ortamda objektif benzeri şekilde tayin edildi” ifadelerini kullandı.

Oluşan sıralama ile öğrencilerin okullarına arz yakın bakanlık yurdundan ahzetmek sureti ile sırayla yerleştirmelerin gerçekleştiğini kaydeden Kasapoğlu, okus pokus aşamalarını bölümlere ayırarak, okulların açılış tarihleri, üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre geliş durumları özellikle değerlendirildiğini söyledi.

“Birinci fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

Birinci fazda toplanmış daraç başvurularının yüzde 80’ini sükse ile yurtlara yerleştirildiğini dile getiren Vekil Kasapoğlu, “Almanak bazda genişlik çok talebi almış olmamıza rağmen tarihimizin yeryüzü efdal tertibat oranını gerçekleştirdik. Ülke olarak bir numara fazda yüzdelik 80’lik karşılama oranına imza attık. Türkiye’nin sağladığı sınırlı faaliyetlerinin dünyada eşi tıpkı olmadığını biliyoruz, İspanya konaklama talebinin yüzdelik 6’sını, İngiltere yüzde 24’ünü, Almanya yüzde 11’ini, BENDE yüzde 12’sini, Fransa ise yüzdelik 15’ini karşılıyor. Tığ, yüzdelik 80’lik tıpkısı karşılama oranı ile hem da birinci fazda bu rekoru gerçekleştirdik” dedi.

İlk fazda 41 memleket kâffesi ile yerleşimini bittiğini, 20’ye mail ilde üstelik ikinci safha yerleşimlerin tamamlanmak için olduğunu belirten Kasapoğlu, şu ifadelere vadi verdi:

“41 şehirde ikinci safha uygulamasına geçmeyeceğiz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Veca, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Yardımcı, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak koyulmak için 41 diyar merkezimizde tekmil başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye mümasil ilimizde bile bu yerleşimi ikinci safha sürecinde düğümlemek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde eş ve 4 ilimizde kız öğrencilerin topu topu yurtlara yerleştirildiler.”Share: