Alaattin Bıçakçı, Mahmutyazıcoğlu cinayeti üzerine ilk kez konuştu: Akrabam olsa Azrail dışında kimse dokunamazdı

Beşiktaş çarkıt yöneticisi ve Kraliçe Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesine ilgili davanın üçüncü gününde, ağabeyi Çap Mahmutyazıcıoğlu şikâyetçi yerine rapor verdi. Ağa Mahmutyazıcıoğlu’na maznun Serkan Dakman’ın avukatının Alaattin Bıçakçı sorusu mahkemeye işaret vurdu.

“ÇAKICI’DAN DOKUNAKLI ALDIĞINI MI SÖYLÜYORSUN?”

Maznun Serkan Dakman’ın avukatı Açık Deniz Çelebi, Mahmutyazıcıoğlu’nun Alaattin Çakıcı ile tanışıklığı olduğuna ilgili Mehabet Mahmutyazıcıoğlu’na istifham yöneltti. Mahmutyazıcıoğlu ise “Bozuk tanışırlar, geçmiş müvekkilidir. Gelişigüzel çevrim cezaevine gider, gelirdi” dedi. Sızlanan Celal Mahmutyazıcıoğlu, “Şafak’ın Alaattin Çakıcı’dan pahal aldığını mı söylüyorsunuz?” sorusu üzerine Avukat Çelebi, “Bu hanay tarzından beslendiğini söylüyorum. Siz bir varsayımlarla buradaki kişileri itham ediyorsunuz” cevabını verdi.

SUSKUNLUĞUNU BOZDU

Alaattin Bıçakçı ise bu olayla ilişik suskunluğunu bozdu. Avukat Açık Deniz Çelebi’ye seslenen Bıçakçı, “Demincek o avukat denen Engin Çelebi’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede ki olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimesne dokunamazdı” dedi.

“O RİZELİ, EGO TRABZONLUYUM”

Alaattin Bıçakçı’nın içtimai medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde: “Aylardır kamuoyunda Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesi basın ve medya kuruluşları eliyle daim gündeme getirilmektedir. Şafak Mahmutyazıcıoğlu Rize’li Mohti Laz’dır. Ben ise Trabzonlu, Kafkas asıllı ayrımsız Türkmen aileye mensubum. Ara Sıra basın mensupları kendisinin yeğenim olduğunu gündeme taşımışlardır. Benim yeğenim değildir. Ülfet fakültesini bitirdikten sonra önceki avukatlığını benimle yapmıştı. 17 yıl tek görüşmedim.

“TAHLİYE OLDUKTAN SONRA ZİYARETİME GELDİ”

2020’üstelik cezaevinden tahliye olduktan sonraları evime ziyaretime geldi ancak kendisini ancak ses tonundan tanıyabildim. Ölümünden üç kamer öncesine büyüklüğünde kendisiyle sıkça görüşürdüm. Vefatından üç ay öncesi tekmil ilişkilerimi kesmiştim. Bunu onun ailesi ve cemi yakın dostlarımız bilmektedir. Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı sayın Ahmet Ziya Çebi beni telefonla arayarak; abi bu Şafak’ın kulüple beyninde problemler var ve senin adını kullanıyor dedi. Ben birlikte namına, kulübe engel vermiş ise ben onun değil oğlumun de arkasında durmam dedim. Kendisi ile ilişkimi kestim dediğimde o de bana abi haddinden fazla uygun ayrımsız değişmeyen almışsın dedi. Üç kamer sonradan herkes gibi ben birlikte ölümünü basından öğrendim. Rize’deki cenazesine geçmişin hatırından belde ayrımsız çiçek gönderdim.

“AKRABAM OLSA KİMSE DOKUNAMAZDI”

Bugünkü mahkemede ifadesi olan ağabeyi Çap Mahmutyazıcıoğlu’nu da hayatımda hele gördüm, kendisiyle iki kez dahi telefonla konuştum. Mahkemede bulunan maznun avukatlarından Engin Çelebi, Heybet’e kardeşinin Alaattin Bıçakçı ile tanışıklığını sorup peşi sıra Alaattin Bıçakçı’nın avlu tarzından beslendiğini söylüyor. Demin o avukat denen Açık Deniz Çelebi’ye şu soruyu soruyorum. Şafak akrabam olsa, dostluğumu bitirmesem bu ülkede ki olursa olsun, beni öldürmeden Azrail’in dışında ona kimse dokunamazdı. Bu sözüm Türkiye’dahi herkese geçerlidir. Be baş döndürücü zekalı kayırıcı, sen kimin adına konuşuyorsun ki benim adımı o mahkemede dile getiriyorsun? Kamuoyuna saygılarımla sunu ederim.”

İşte Çakıcı’nın o açıklaması:Share: