Cumhurbaşkanlığı YİK Üyesi Delice, Karabük’te konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Faziletkâr İstişare Yerleşmiş (YİK) Üyesi Mehmet Ulvi Şahin, “Bundan Sonra 25 yıl süreyle evlerde kullanılacak tabii gazın tamamını, kişi çıkardığımız tabii gazla karşılayacağız. Dışarıya bağımlılığımız kalkacak. Bu Türkiye üzere pahal ayrımsız imkandır.” dedi.

Çeşitli ziyaretlerde düşmek için Safranbolu ilçesine gelen Mecnunca, gazetecilere, Yenice ilçesi ile Safranbolu ilçesine ilişkin Yazıköy’e gaz getirilmesi üzere çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Türkiye’nin Karadeniz’deki gaz keşfine değinen Delice, “540 bilyon metreküplük natürel gazımızı Filyos’a ilam etmek üzere icraat yürüyor. İnşallah önümüzdeki yılın şubat, mart, april aylarında doğal gazı Filyos’a getirmiş olacağız, yakacağız ve genel sisteme dahi bu saf gazı ekleyeceğiz. Artık 25 sene süreyle evlerde kullanılacak tabii gazın tamamını, kendi çıkardığımız katıksız gazla karşılayacağız. Dışarıya bağımlılığımız kalkacak. Bu Türkiye için bati aynı imkandır.” diyerek konuştu.

Mecnunca, Abdülhamid Eğlek tetkik gemisinin de Akdeniz’dahi çalışmalara başladığına değinerek, “İnşallah onlar üstelik bire bir müjdeyle gelir. Türkiye geleceğe daha güvenle bakıyor. Türkiye akıbet yıllarda seçme bakımdan daha de gelişti. Yeterli mi? Değil. Türkiye’yi daha bile geliştirmeye, insanımızın bolluk seviyesini daha üstelik yükseltmeye, Türkiye’yi elan de büyütmeye ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı.

Daha bilahare Yazıköy’e güzeşte Delice, DÜRÜST Parti Ovacık İlçe Başkanı Ahmet Şahin’in oğlu Yasin Şahin’in düğününe katıldı.Share: