Cumhur Reisi Erdoğan, YANLIŞSIZ Öğür TBMM Kol Toplantısı’nda konuştu: (4)

Reisicumhur ve DOĞRU Parti Umumi Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ülkemizin çıkarını, milletimizin seçkin tip değerini, insanımızın gelişigüzel soy mahremini uğur kayran yalan ve iftira kampanyaları bile terör saldırısıdır.” dedi.

Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Dünyada ve bölgemizde anbean küsurat asayiş tehditlerine alın savunma bütçemizi dahi 469 milyar lirayla az çok faziletli aynı seviyeye çıkartıyoruz.” diyerek konuştu.

Yatırımı, istihdamı, üretimi, ihracatı teşvik amacıyla sağlıklı sektöre sağlayacakları desteklere 145 milyar liradan çok gerçeklik tahsis edeceklerini kaydeden Erdoğan, çiftçileri, üreticileri, 143 milyar liralık tıpkısı kaynakla desteklemeyi sürdüreceklerini söyledi.

Dünya Çiftçi Kadınlar Haset nedeniyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde karı çiftçilerle benzeri araya geldiklerini anlatan Erdoğan, “Maşallah bütünü üstelik taşı sıksa suyunu çıkartır. Anca kani. Ama ben buradan, kusura bakmasınlar, arkadaş çığlık söyler, gerçeği söyler, beylere diyorum ki; hanımlarınızı tarlaya, kendinizi da kahveye sürmeyin. Bu Arada olacaksınız. Eşinizi tarlada yalnız bırakmayacaksınız.” ifadesini kullandı.

Seçkin kesime, herhangi bir alana 2023 hedeflerine makul kaynakları ayırdıkları bir bütçe hazırladıklarını dile getiren Erdoğan, TBMM’nin komisyonlarındaki ve Genel Kurulundaki müzakerelerin arkası sıra bu bütçeyi milletin hizmetine sunacaklarını aktardı.

Bütçenin hayırlı olmasını arzu fail Erdoğan, milletvekillerine bütçe maratonunda başarılar diledi.

“Oxford Üniversitesi raporunda, Türkiye’nin arz çok dezenformasyona maruz mütezayit ülke olduğu belirtiliyor”

Basın Kanunu ile Bazı Kanunlarda Ayrım Yapılmasına Dair Kanun’a ilgilendiren Erdoğan, “Türkiye Şişman Budun Meclisimiz geçtiğimiz hafta tarihi öneme haiz olduğuna inandığım benzeri Kanunu akseptans etti, tığ üstelik onaylayıp yürürlüğe soktuk. Kamuoyunda toplumsal iletişim araçları düzenlemesi namına tanıdık bu Yasa, mütekâmil ülkeler başta olmak için dünyanın mukavim çok yerinde elhak vardır ve uygulanmaktadır. Ülkemizi biraz gecikmeyle da olsa bu düzenlemeye kavuşturduğu amacıyla Meclisimize teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulundu.

Cumhur Reisi Erdoğan, dünyanın ayrımlı yerlerinde dezenformasyonla mücadeleye müteveccih kanuni düzenlemelerin ve yaptırımların düzlük aldığı tıpkı video görümsetme izletti.

Bu Kanunun keyfe ızdırap tıpkısı düzenleme olmadığını, elan fazla geciktirilmesi tür olmayan acil tıpkısı ihtiyaç olduğunu vurgulayan Erdoğan, şöyle bitmeme etti:

“Her bereketli, domuzuna, akla yatkın şey gibi bu düzenlemeye birlikte karşı çıkanlar var. Özellikle asıl ihtilaf, buna de karşı çıktı. Çünkü işlerine gelmiyor. Bizim amacımız; fiziksel alanda olduğu gibi toplumsal iletişim araçları mecralarında üstelik ülkemizin ve vatandaşlarımızın güvenliklerini ve huzurlarını gerçekleştirme etmektir. Yürütmenin temsilcisi Cumhur Reisi ve yasama organı Meclisin üyeleri adına bizlere düşen bu görevi namına getirdiğimiz amacıyla adeta ağızlarından köpükler saçarak höykürenler, toplumsal medya mecralarındaki kaostan ve linç kültüründen beslenenlerdir. Her yaştan her kesimden insanımızı içtimai medya mecralarındaki kokuşmuşluğa, yalana, iftiraya, şantaja, envai???????tür yıldırma ve tehlikelere karşı yüklenmek için kimseden cevaz takanak değiliz. Amerika’dahi, Almanya’birlikte, Fransa’da, İngiltere’da benzerleri zaten var olan bire bir düzenlemeyi Türkiye’ye çokça gören içtihat, açık söylüyorum evet müstemleke zihniyetidir evet beşinci branş elemanıdır. Hani işlerine geldiğinde dünyanın iri üniversitelerinin araştırmalarına atıfta bulunuyorlar ya demin biz dahi şöyle benzeri çalışmadan eş verelim, bakalım haysiyet edecekler mi? Oxford Üniversitesi yoluyla hazırlanan sayısal veri raporunda, Türkiye’nin dünyada yer çokça dezenformasyona maruz kalan ülkesi olduğu belirtiliyor.”

Bilimsel verilerle de tasdik edilen böyle bir zılgıt karşısında vatandaşı savunmasız bırakamayacaklarına dikkati çeken Erdoğan, “Ülkemizin herhangi bir kalem çıkarını milletimizin her nev değerini, insanımızın değme soy mahremini uğur düz hile ve iftira kampanyaları bile bire bir cins terör saldırısıdır. Sürekli yalanla yatıp kalktıkları için gerçekle, nesep hayatla, esas insanla ilişkisi kopmuş olanların bunları anlaması tabii olanaklı değil. Mektepli, gazeteci, demokrasi savunucusu diye niteleyerek milletin karşısına çıkardıkları evet eli silahlı yıldırıcı ya darbeci evet kriminal başı yerde sâdır benzeri konsept tabiatıyla cins ışığının güçlenmesini istemez.” görüşünü paylaştı.

“Milletin beherglas kesimi gibi milli iradenin temsilcisi Meclise, onun başkanına, milletvekillerine taşlama edecek büyüklüğünde kendini kaybedenlerin derdi hürriyet da olanaksız, demokrasi üstelik imkânsız, ahbaplık dahi imkânsız” ifadesini kullanan Erdoğan, “Bunların tek us ağrısı bayır bayır kullandıkları benzeri çöplüğü düzelti edecek adımların atılmaya başlanmasıdır.” dedi.

“Bu düzenlemeye karşı çıkanların haklarını, hukuklarını destek olmak dahi bizim görevimiz”

Milletin beher ferdinin bu düzenlemenin önemini anladığını ve desteklediğini bildiklerini kaydeden Erdoğan, “Hukukun sokakta evde, hareket yerinde olduğu kadar toplumsal medya mecralarında birlikte geçerli olması, herkesin, seçme bireyin, temas kurumun menfaatinedir. Bu düzenlemeye alın çıkanların haklarını, hukuklarını, haysiyetlerini müzaheret etmek bile bizim görevimizdir.” değerlendirmesinde bulundu.

Demokrasiyi güçlendirmenin yolunun buradan geçtiğine inandığını dile getiren Erdoğan, “Imdi insanlarımız inşallah kamu iletişim araçlarını daha güvenle, daha huzurla istimal imkanına kavuşacaktır. Içtimai iletişim araçları düzenlemesinin ülkemize ve milletimize iyi olmasını diliyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Türkiye’nin herhangi bir meselesinin tıpkı şekilde, tıpkısı dönme, tıpkı yöntemle çözüleceğini söyleyen Erdoğan, “Amma Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeryüzü mefret temsilcisi ve aktörü olduğu ihtilaf sorunu çözülür mü işte onu bilemiyorum. Esasta demokraside muhalefetin dahi genişlik beş altı nüfuz kadar önemli olduğu gerçeğinden hareketle bunu içtenlikle istiyoruz. Ama karşımızda öylesine karikatür tıpkısı makule ve onun peşine takılıp giden antika aynı tehalüf katarı var ki; umutlarımızı bütün eksantrik baharlara, ayrıksı seçimlere solmak mecburiyetinde kalıyoruz.” ifadesini kullandı.

(Sürecek)

Share: