Şemdinli’de eskimemiş alınan cihazlarla hastalara bakım veriliyor

Hakkari’nin Şemdinli Şevket Hastanesinde yeni alınan cihazlarla hastalara henüz nitelikli afiyet hizmeti veriliyor.

Hastane başhekim yardımcısı İlyas Koruyucu, ilçede serencam yıllarda keyif alanında balaban yatırımların yapıldığını söyledi.

Hastanelerinde son teknolojik tıbbi cihazlar sayesinde ilçede “ilk” yerine değerlendirilen birçok ameliyatı başarıyla gerçekleştirdiklerini belirten Koruyucu, şunları kaydetti:

“Üçüncü aşama hastanelerde yapılan birçok ‘A grubu’ ameliyatı hastanemizde rahatlıkla gerçekleştiriyoruz. C grubu rolünde olmamıza rağmen birçok tedavi yöntemini ve ameliyatı başarıyla yapıyoruz. Hastanemize aldığımız yeni cihazlar yardımıyla üroloji alanında de ameliyatlar yapmaya başladık. Balast ve böbrek taşı şikayeti aktif hastaların Van ve Hakkari’ye gitmesine lüzum kalmadı.”

İlçeye 4 ay geçmiş atanan Bevliye uzmanı Op. Dr. Tolga Eroğlu ise vatandaşlara hizmet etmenin mutluluğunu yaşadığını dile getirdi.

Hastanelerinde henüz ilk üroloji alanında ameliyatların yapılmadığını tabir fail Eroğlu, “Hastalar elan önceki bu ameliyatlar üzere eksantrik illere müracaat etmek zorunda kalıyordu. Serencam teknolojik cihazlarla böbrek ve geçek taşı ile ayrıksı ameliyatları başarıyla yapıyoruz. Desteklerinden âlem Afiyet Bakanımıza, Valimize ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” diye konuştu.

Share: