CHP Kol başkanvekili Özel: “Kararın kesinleşmeden ayrımsız serencam beklememek geçişsiz. Şu andaki sunulan karardan bilahare istinaf ve Yargıtay süreci olacak.

CHP Kadro başkanvekili Özel: “Kararın kesinleşmeden tıpkısı sonuç beklememek geçişsiz. Şu andaki verilen karardan sonradan istinaf ve Yargıtay süreci olacak. Ama karar başlı başına politik bir değişmeyen olduğu engelsiz”

ANKARA – Cumhuriyet Ahali Partisi Ekip Başkanvekili Mutlak Özel, “Kararın kesinleşmeden bire bir serencam beklememek lazım. Şu andaki verilen karardan sonraları istinaf ve Yargıtay süreci olacak. Ama karar başlı başına politik bir değişmeyen olduğu açık” dedi.

Özel, TBMM’da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 2 sene 7 kamer ceza verilmesine ilişik kıymetlendirme yaptı. Özel, “Sayın Genel Başbuğ Almanya’daydı. Seçkin ihtimale cebin tayyare hazır tutuluyordu. Sayın Genel Komutan uçakla İstanbul’a geliyor, onun yapacağı ve başkanlık edeceği toplantılarda değerlendireceğiz. bundan sonra süreci değerlendireceğiz. Çıktı hiçbir özdek yöntem bu karardan geçmiş kadar olmayacak. artık Türkiye siyasetini seçime kadar meşgul olacağı güvenilmez benzeri hadsizlik, haksızlıkla cebin karşıyayız” ifadelerini kullandı.

Minval Icra Kurulu’nun toplanıp toplanmayacağına ilgili soruya Özel, kuvvetle beklenen namına toplanacağını ifade etti. Hususi, “Partinin bütün organlarının bu cins durumlarda güruh yapması beklenir. MYK toplantısı şu dakika zar edilmedi” şeklinde konuştu.

İmamoğlu konusunda Hususi, “Kararın kesinleşmeden aynı sonuç beklememek geçişsiz. Şu andaki verilen karardan bilahare istinaf ve Yargıtay süreci olacak. Amma değişmeyen çivi başına politik tıpkı değişmeyen olduğu berrak. Ekrem İmamoğlu’na Süleyman Aristokrat ‘ahmak’ demişti, Ekrem İmamoğlu de ‘Bu seçimleri tağyir ettirenler ahmaktır’ demişti. Bunun üstüne ‘Sen bunu YSK üyelerine söyledin. Gök Bilimi halinde fariza eden kamu görevlilerine hakaret suçundan böyle bire bir ukubet ister ettiler. Ukubet yüklemek kanalıyla Ekrem İmamoğlu’nun politik hayatını bitirmeye, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni üstelik Cumhuriyet El Partisi’nden alıp yönetmeye aylamak istiyorlar. Yapılan hisse senedi, planlı programlı bir hisse senedi. DOĞRU Fırka açısından tarihi bir savruluştur. SELIM Parti Zat tarihleriyle çokça huysuz düşecek şekilde yüzleşiyorlar. Kendisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı iken okuduğu tıpkısı şiirden etraf bu şekilde ceza vermişlerdi. Bu mağduriyet üzerinden giden tıpkı politik hayatın böylece şeş kamer bilahare seçimleri kaybedeceği tanıdık birinin kendisine yapılanı İstanbul Büyükşehir Şehremini’na yapıyor olması tarihi bire bir savrulma olmuştur” dedi.

Share: