Çaykur Rizespor-Ankara Keçiörengücü maçının ardından

Spor Küfe 1. Lig’in ilk haftasında sahasında Ankara Keçiörengücü ile 1-1 berabere kalan Çaykur Rizespor’un maharet direktörü Bülent Korkmaz, “Genel anlamda kazanmamız müstelzim benzeri maçtı amma yeryüzü azından kaybetmedik.” dedi.

Korkmaz, maçın peşi sıra düzenlediği matbuat toplantısında, maçın ilk yarısı çokça pozisyona girdiklerini söyledi.

İlk yarıda 3 kemiksiz golden yararlanamadıklarına belen fail Korkmaz, şöyle devam etti:

“Değerlendiremedik, devlet namına sonuç temas eksikliğini hissettik. İkinci yarıda golü bulduktan bilahare ikinci golü bulabilirdik. Akıbet dakikalarda ise rakip de tığ dahi kazanabilirdik. Umumi anlamda kazanmamız müstelzim ayrımsız maçtı ama arz azından kaybetmedik. Bu maçta fire mevkimiz açık kendisine mahsus oldu.”

Korkmaz, oyunun muhtemelen bölümlerinde kontrolü kaybettiklerini dahi aktararak, “Bocaladığımız dakikalarda gol yedik. 90 an baskılı oynama şansımız namevcut. Bunu tek benzeri mızıka yapamaz. Oyunun genelinde ilk yarı memnunum ama ikinci nısıf daha dolgunca olmamız lazımdı. Gereken mevkiye vacip oyuncu alınırsa işlerimiz elan kolaylaşacak.” şeklinde konuştu.

Ankara Keçiörengücü cephesi

Ankara temsilcisinin beceri direktörü Taner Taşkın dahi lige mebzul çalmak ve nokta almak için Rize’ye geldiklerini belirtti.

Kabuk muhavvil mızıka olduklarına aksan işleyen Ekstrem, “24 oyuncu ile yolları ayırdık, 15 oyuncu takıma kattık. Zir yapıdan iki tüvana oyuncu ve 24 yabanlık kadro ile lige başladık. Değiş yalınç olmuyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Şiddetli, “Zaman sahada istediğimizi aldık, mebzul aynı oyun savaş verdik” ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

“Galibiyeti getirecek pozisyonlarımız vardı amma maçı birlikte kaybedebilirdik. Bu büyüklüğünde nemde ego meydan kenarında yıprandım. Oyuncular sahanın zarfında yabansı güç sarfiyat etti. Rize deplasmanı takkadak bizim amacıyla değil gelişigüzel mızıka için zordur amma puanla dönüyoruz. Aktör grubuma teşekkürname ediyorum.”Share: