“Beyoğlu Firez Yolu Festivali”

Galataport İstanbul, 1-23 Ilk Teşrin tarihleri arasında Kültür ve Turizm Bakanlığı marifetiyle 3. el düzenlenecek “Beyoğlu Ekin Yolu Festivali” kapsamında birçok etkinliğe ocak sahipliği yapacak.

Galataport İstanbul’dan yapılan açıklamaya göre, Saat Kulesi Meydanı’nda düzenlenecek konserler, “Duvarları Devrolmak: Degaje Alanda Heykel Sergisi” ve hususi gastronomi deneyimleri ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.

Toplam 11 heykel ve enstalasyondan oluşan “Duvarları Nüfuz Etmek: Bulutsuz Alanda Heykel” adlı sarih kayran sergisinde artist Ulu Abayoğlu, Ardan Özmenoğlu, Bahadır Çolak, Bilal Melik Karakaya, Çağcıl Erçelik, Daniele Sigalot, Erdal Tütün, Fırat Engin, Heves Nuhoğlu, Kadriye İnal ve Kazım Karakaya’nın eserleri vadi alıyor.

Aralarında Ayhan Sicimoğlu, Hisse Senedi Öcal, Goran Bregoviç, Erek Gri ve Sertab Erener gibi sanatçıların hayal alacağı konserler bile Galataport’ta müzikseverlerle buluşacak.

Yarın Emre Münevver, 2 Ilk Teşrin’bile Yüksek Sadakat, 5 Ilk Teşrin’birlikte Levent Yüksel, 6 Teşrinievvel’bile Moldova Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğince İrina Rimes, Zdob ?i Zdub grubu ve Sasha Lopez ile Dara, 7 Ekim’üstelik Jabbar, 8 Teşrinievvel’de Sertab Erener, 9 Ekim’bile Latin Halkları müziği denilince akla geçmiş mevrut isimlerden Ayhan Sicimoğlu, 12 Teşrinievvel’birlikte Erol Müstacel, 14 Ilk Teşrin’dahi Murat Gri, 15 Ilk Teşrin’da Bengü, 16 Ilk Teşrin’de Balkan müziğinin müstehap ismi Goran Bregoviç, 19 Teşrinievvel’de Hüccet Öcal, 20 Teşrinievvel’da Garaz Dalkılıç ve 21 Teşrinievvel’da Bezek Sali Saat Kulesi Meydanı’nda konser verecek.

Galataport İstanbul hareketli uygulamasından misafirlerin festivalde tayf algı sanatçılardan bazıları ile muarefe fırsatını dahi yakalayabileceği konser serisi, 22 Ekim’üstelik Berkay ve 23 Ilk Teşrin’bile Merve Özbey konserleri ile sona erecek.

Ziyaretçiler festival süresince Galataport İstanbul ateş parçası uygulaması üzerinden seçili restoranlarda festivale hususi menüleri deneyimleme şansı elde etmenin yanı sıra lezzetli ve kahve atölyelerine iştirak olanağı de yakalayabilecekler.

Açıklamada görüşlerine düzlük verilen Galataport İstanbul Pazarlama ve İletişim Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Bali, şunları kaydetti:

“Galataport İstanbul yerine hayata geçtiği günden bu yana Beyoğlu Kültür Yolu’nun başlangıç noktası olmaktan kurum duyuyoruz. Yıllar sonraları yeniden şehirle bütünleşen tarihi limanımız, Karaköy’ün yüzyıllar süresince sülale sahipliği yaptığı farklı kültürleri buluşturarak, kamusal sanatın üstelik yüce ayrımsız adresi haline geldi. Misafirlerimiz, boğaz ve tarihi yarımada manzarasının oylumlu görüntüsüyle birleşen etkinlikler ile sanatla bağırsak içe bire bir festival yaşayacaklar.”

Share: