Başbuğ Işıksu: “Henüz pir günlere birlikte yürüyoruz”

Adapazarı Belediyesi Eylül ayı sedir toplantısında mütekellim Başbuğ Bahtiyar Işıksu, “Bu site, değme şeyin arz güzelini türe ediyor. Sunma güzeli için bilcümle birlikte gayretliyiz ve daha iyice günlere alay malay yürüyoruz. Sözlerimizi birer birer tutuyor ve projelerimizi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Adapazarı Belediyesi Eylül kocaoğlan yalın kat meclis toplantısı, Başbuğ Bahtiyar Işıksu başkanlığında, meclis üyelerinin katılımıyla Orhangazi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Gündem dışı istişare fail Başkan Bahtiyar Işıksu, projelerden bahsetti ve gelinen sonuç aşamaları uzun uzadıya paylaştı. Adapazarı’nın değerine değer katmaya devam ettiklerini vurgulayan Komutan Işıksu, “Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarımız, hayata güzeşte projelerimiz, içtimai tesislerimiz, budun evlerimiz, parklar ve spor sahalarımız özet gelişigüzel alanda Adapazarı’mızın değerine ayar katmaya devam ediyoruz. Dernekkırı Millet Evi, Taşkısığı Kavim Evi, Karaman Çocuk Hakları Sokağı, Hızırtepe Yavru Hakları Bahçesi, 15 Orak Ayı Camili Bala Hakları Adası, Yeşilbayraktar Kreş ve Zaman Kademe, Taşkısığı Içtimai Tesisleri, Alandüzü Içtimai Tesisleri, Acıelmalık Sosyal Tesisleri, Çamyolu Toplumsal Tesisleri, Çağlayan Içtimai Tesisleri, 10 Adet Muhtarlık Binası, 52 Nüsha Çocuk Parkı, 35 Skor Spor Parkı, 34 Adet Spor Sahası (Futbol-Basketbol-Uçan Top) ve Mahallemi Güzelleştiriyorum projemizle 251 sokak ve caddede çalışmalarımızı hamdolsun tamamladık. Bu projeler, faaliyete geçen ve açılışını yapacağımız projelerimizdi. Hamdolsun hızla bitmeme eden açılışını heyecanla beklediğimiz 3 projemiz var. Bunlar ise; CEZIRE Iş Güneşler Yerleşkesi, Meserret Bahçe, Adapazarı Tecim Müzesi Allah talih ederse bu 3 projemizin açılışında da sizlerle bu arada olacağız” dedi.

“Çok iyice benzeri çalışmayı Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçiriyoruz”

Tarihi Millet Hamamı’ndan da konuşmasında bahseden Komutan Işıksu, “Geçtiğimiz hafta Valimiz Gösterişli Oktay Yaya Kaldırımı ile birlikte, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürümüz Gökhan Yazgı’yı Tarihi Millet Hamamı’mızda konuk ettik. İl Firez Müdürümüz Süleyman Acara de bizimleydi. İnşallah çok kalifiye, çokça fena hâlde bire bir çalışmayı Bakanlığımızın desteğiyle hayata geçiriyoruz. Valimize dahi ayrıca teşekkürname ediyorum. Adapazarı’mızın kültür mirasına eş çıkmak amacıyla gayretle çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

“Sokak ve caddelerimizin adeta çehresini değiştiriyoruz”

Mahallemi Güzelleştiriyorum ve asfalt çalışmalarında gelinen sonuç durumu paylaşan Başkan Işıksu, “2022 yılında 17 mahallemizde (Tekeler, Yağcılar, Alandüzü, Korucuk, Tuzla, Çukurahmediye, Maltepe, Ozanlar, Karaman, Dağdibi, Güneşler Model, Güneşler Yeni, Acıelmalık, Tepekum, Çamyolu, Taşkısığı ve Mahmudiye) asfalt çalışmamız var. Mahallemi Güzelleştiriyorum çokça henüz açık; altyapısı, kaldırımı, asfaltı, aydınlatması ve ağaçlandırmasıyla çıkmaz ve caddelerimizin adeta çehresini değiştiriyoruz. 2022 yılında Mahallemi Güzelleştiriyorum Projemiz çerçevesinde ise 9 mahallemizde (Semerciler, Cumhuriyet Altını, Tığcılar, Papuççular, Akıncılar, Çukurahmediye, Yenicami, Yağcılar ve Korucuk) çalışmamız var. Kırsal mahallelerimizde tarla yolları çalışmalarımız, doğalgaz çalışmalarımızın arkası sıra asfalt tadilat çalışmalarımız haddinden fazla gayretli benzeri şekilde sahadayız ve sahada olmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

18 eskimemiş vesile

Adapazarı Belediyesi yerine 18 araç satın aldıklarını tamlayan Başbuğ Mutlu Işıksu, “Adamakıllı bir bili yüklemek istiyorum. Temizlik İşleri Müdürlüğümüze 16 skor, Bili İşleri Müdürlüğümüze 2 skor doğmak üzere hep 18 skor akim kamyonları Belediyemiz olarak satın aldık. Araçlarımız de geldiler, serencam kontrollerini tamamlıyoruz. Çokça geçenlerde sahada olacaklar. Adapazarı’mıza anlı şanlı olmasını rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

6 eskimemiş sosyal organizasyon geliyor

Başbuğ Işıksu konuşmasının serencam bölümünde şunları kaydetti; “Yeğin, Dağdibi, Karadere, Karadavutlu, İlyaslar ve Mahmudiye oluşmak üzere 6 mahallemize içtimai organizasyon kazandırıyoruz. Tatlıca olsun inşaallah. 6 Eylül Salı haset yani yarın inşallah ihalesini gerçekleştiriyoruz. 7 Eylül Çarşamba haset Cezire Avlu’ın ihalesine çıkıyoruz. Cezire Hanay ile şehrin kalbinde çokça kebir aynı çalışmaya imza atıyoruz. Bakir benzeri saha, kullanılmamış bire bir çarşı, bakir tıpkısı Uray Binası, yıpranmamış tıpkısı otopark, eskimemiş aynı müze ve kullanılmamış aynı evlendirme dairesi. 6 proje Cezire Hanay çatısı altında olacak. Kılıklı olmasını Cenabıhak’tan rica ediyor, destek veren herkese esasen şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başkan Işıksu’dan teşekkürname

32 projeden elan fazla proje ürettiklerini kaydeden Işıksu, “Tanrı’ın izniyle Adapazarı’mıza verdiğimiz sözleri bir bir namına getirmekten balaban mutluluk duyuyoruz. 32 proje diye niteleyerek yola çıktık ve hamdolsun hayata geçirmekte olduğumuz projelerle bu sayının çokça daha fazla üzerindeyiz. Bunu bütün birlikte başardık. Siz çok eşsiz Sedir üyelerimiz, çalışma arkadaşlarımız, muhtarlarımız. Hepinizden, hepsinden Allah razı olsun. Adapazarı’mıza hizmet yolculuğumuzda bizlere yardım sunan herkese tıpkı kez artık teşekkür ediyoruz. Teşekkür demişken, Belediyemizin lansman alanlarında görenleriniz vardır. Bu haftadan itibaren yayımladık. Şehrimiz çokça cesim yatırımlar kazanmaya bitmeme ediyor. Elan önceki dahi bahsetmiştim fakat yeniden gene hatırlatmakta kâr görüyorum. SGK Kavşağı, Kavim Bahçesi, Kuzey Marmara Otoyolu, Acil Nitelik Hastanesi, Site Hastanesi ve Adliye Binası” diye niteleyerek konuştu. – SAKARYA

Share: