Kütahya Belediyesi’nden şişman sünnet şöleni

Kütahya Belediyesi şişman sünnet şöleni, küçümseme yürüyüşü ile başladı. Bengisu Sosyal Tesisleri’nde Belediye Reisi Prof. Dr. Bilen Işık, çocuklara tablet dürü ederek ‘hayırlı olsun’ dedi.

Kütahya Belediyesi’nin şişman sünnet şöleni, Kütahya Belediyesi önünde mehterler takımı gösterimi ile başladı. Şehremaneti önünden Utku Meydanı’na kadar gerçekleşen küçümseme yürüyüşünde torunlar Başbuğ Işık ile alay malay yürüdü. Yengi Meydanı’nda Kütahya Belediyesi devir otobüsü ile şehir turu işleyen sünnet çocukları, Bengisu Sosyal Tesislerine geldi.

Tesislerde verilen düğün yemeği programında konuşan Belediye Reisi Prof. Dr. Alim Işık, “Kütahya Belediyemizin anadan görme sünnet şölenine hepiniz ömre bedel geldiniz. 2019 yılının eylül ayında önceki şölenimizi yaptık. Rastgele sene ilkgüz ayında bu şöleni yeniden edelim dedik fakat, hiçbirimizin hesap pusulası etmediği covid salgınından muhit 2 sene müddet ile şölenimizi yapamadık. Covid tedbirleri ortadan kalkar kalkmaz şölenimizi ayırmak istedik. Cenabıhak kader ederse seçkin sene bu şölenimizi esasen edeceğiz. Tığ çocuklarımıza Türkiye’mizin geleceği olarak bakıyoruz. Yarınımızın geleceği olan bu çocuklarımızı sunma iyi şekilde, yeryüzü iyice şekilde bu sünnet merasiminde buluşturmak istedik. Çocuklarımıza rastgele şeyin sunma güzeli olsun. Hepsi helali aldatıcı olsun. Çocuklarımızın elbiseleri kendilerinde kalacak. Bize inandınız ve güvendiniz. Evlatlarınızı bu toplu sünnet şölenimize getirdiniz. Temel ve babaları ilkin tevessül etmek için ocak bireylerinin gelişigüzel birine değişik teşekkürname ediyorum. Katılımlarınız üzere herkese teşekkürname ediyorum” diye konuştu.

Başbuğ Işık’ın konuşmasının arkası sıra İl Müftü Yardımcısı Mustafa Karaman’ın duası ve Kur’an-ı Cömert tilaveti ile devam etti.

Program, Başbuğ Işık’ın çocuklara hediyelerini vermesi ve cümbüş ile devam etti.

Programda Şehremaneti Kütahyaspor Pakt Başkanı Erdoğan Çolak, teknik heyet ve futbolcular da katılarak, çocuklara futbol kâffesi ödül ettiler. – KÜTAHYA

Share: